Адміністрація Трампа мотивувала Угорщину не блокувати діалог України з НАТО – Сійярто

Поділитися
Адміністрація Трампа мотивувала Угорщину не блокувати діалог України з НАТО – Сійярто У США намагаються переконати Будапешт скасувати своє вето щодо України © U.S. Department of State/Flickr
Однак Будапешт держиться своєї думки.

Вашингтон неодноразово мотивував Будапешт припинити блокування діалогу України з НАТО. Однак угорська влада скасує відповідне вето тільки після внесення поправок до українських законів про освіту та мову, заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода" міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

"Безперечно, американці багато порушували це питання. Я не назвав би це "тиском", оскільки хто на нас тиснув – так це адміністрація Обами (експрезидента США, - ред.) по багатьох інших питаннях. Адміністрація Трампа (діючого президента США, - ред.) у цьому плані по-іншому діє. Але вони дійсно часто порушували це питання, і я завжди чітко говорив американським друзям, що розумію – вони дивляться на цю справу абсолютно з іншої перспективи", - сказав угорський міністр.

Він зазначив, що Угорщина, як країна-сусідка України, сприймає ситуацію, що склалася, під іншим кутом.

"Я завжди говорив про готовність скасувати вето – і вони (американська адміністрація – ред.) нас до цього мотивували. Але їм ми теж дуже відверто говорили – моментально після того, як до цих двох законів застосовують поправки, ми будемо щасливі це вето скасувати", - додав Сійярто.

Раніше у МЗС Угорщини відзначили, що сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового главу України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори із Зеленським.

Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.

Детальніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі