А. Абромавічус, що зайняв посаду голови наглядової ради "Укроборонпрому", все частіше згадується як фігурант гучної відставки з посади міністра економічного розвитку, пов'язаної зі спробами осіб з оточення колишнього президента проштовхнути в Мінекономрозвитку своїх людей для вирішення "чутливих" питань. Наші європейські партнери на цю відставку відреагували дуже нервово, пророкуючи Україні відмову у міжнародній допомозі, провал реформ і повномасштабну економічну кризу. Вони можуть більше не переживати - кримінальне провадження за цим фактом за закінченням терміну давності закрито. Ніби нічого й не було.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. Однак, на його думку, доручити проводити експерименти над українським оборонно-промисловим комплексом, що перебуває у важкому економічному, фінансовому та технічному стані, людині, яка навіть не може читати документи на мові країни перебування, а тим більше в умовах бойових дій, - річ, яка межує із злочинною недбалістю.
"Можливои, в сучасних умовах головному реформатору оборонно-промислового комплексу країни варто було б все-таки отримати вищу освіту, а не зупинятися на ступені бакалавра? Особливо з урахуванням того, що наші американські та європейські колеги мають можливості підготовки фахівців для цієї сфери, - зазначає експерт. - На жаль, також не увінчалася успіхом і моя спроба знайти інформацію про досвід управління відставного міністра оборонною промисловістю в інших країнах або хоча б окремо взятим іноземним підприємством, що випускає оборонну продукцію, або хоча б яких-небудь підприємств, або його досягнення в сфері реформ. Ці обставини як не можна краще пояснюють більш ніж скромні висловлювання голови наглядової ради про існуючі проблеми в "Укроборонпромі": проблеми іміджу, корупції всередині концерну, проблеми зовні УОП".
Детальніше про корупцію в "Укроборонпромі" і як з цим боротися читайте у статті Дмитра Менделєєва "Троянські коні "Укроборонпрому"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".