Ініційовану Україною до трагічних 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в ООН Декларацію підписали 55 держав-членів та делегація ЄС, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Я вдячний кожній державі-члену, яка зайняла цю принципову позицію», — написав він у Х (раніше Twitter).
Він наголосив, що жахи Голодомору мають служити чітким нагадуванням нинішнім і майбутнім поколінням про необхідність запобігання подібним звірствам і спробам використання їжі як зброї. Саме це сьогодні є одним із ключових компонентів агресії Росії проти України, що триває вже майже два роки.
Міністр відзначив, що Голодомор привертає до себе підвищену увагу в ООН, а кількість підписів різко зросла з часу попереднього такого документа у 2018 році.
«Українська дипломатія продовжуватиме працювати над відновленням історичної справедливості та вшануванням жертв Голодомору», — запевнив Кулеба.
Підписали Декларацію, крім країн Євросоюзу, Азербайджан, Австралія, Боснія і Герцеговина, Гватемала, Чилі, Японія, Південна Корея, Велика Британія, США, Уругвай, Коста-Рика, Маршаллові острови та Палау.
22 листопада Верховна Рада України закликала парламенти держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Створений радянською владою Голодомор 1932-33 років в Україні, геноцидом українського народу вважають 92% громадян.