16 липня суд Амстердама оголосить вердикт по справі про повернення Україні скіфського золота

Поділитися
16 липня суд Амстердама оголосить вердикт по справі про повернення Україні скіфського золота Судова епопея триває вже п'ять років © podrobnosti.ua
Скіфське золото експонувалося перед анексією Росією Криму в музеї Аллард Пірсон в столиці Нідерландів.

Апеляційний суд Амстердама 16 липня оголосить рішення у справі про повернення Україні скіфського золота, яке експонувалося перед анексією Росією Криму в музеї Аллард Пірсон у столиці Нідерландів, повідомляє "Європейська правда".

"Рішення Апеляційного суду Амстердама про повернення "скіфського золота" в Україну буде оголошено 16 липня 2019 року. Тому чекаємо рішення", - йдеться у повідомленні Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, 14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні скіфське золото, яке на час анексії Криму перебувало на експозиції в голландському музеї.

Судді вирішили, що золото залишиться у музеї Пірсона ще протягом трьох місяців – часу, відведеного на апеляцію. Ще до вердикту обидві сторони заявляли про намір оскаржити рішення, якщо воно буде не на їх користь.

Суд також ухвалив, що Україна повинна компенсувати витрати на зберігання колекції музею Алларда Пірсона в Амстердамі.

У січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення суду Амстердама.

Нагадаємо, 14 грудня Окружний суд Амстердама визнав, що вивезене з кримських музеїв "золото скіфів", протягом трьох років утримуване нідерландським музеєм Алларда Пірсона, належить Україні.

Кримські музеї вже підтвердили свій намір оскаржити дане рішення.

Експонати Кримських музеїв перебували в Амстердамі в період анексії Криму Росією. Після завершення виставки, нідерландська сторона відмовилася повернути експонати Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку музеїв Криму.

Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в археологічному музеї Аларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Вона була сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. По закінченні виставки 31 серпня 2014 музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду.

Детальніше про ситуацію навколо вивезених з кримських музеїв археологічних знахідок читайте в статті Наталії Михайлової "Кримське" золото в Амстердамі: політика vs археологія".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі