Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прибув до Росії своїм приватним поїздом, повідомили у вівторок японські ЗМІ, для, за словами Кремля, всебічної дискусії з Путіним передає Reuters.
Він рушив у супроводі високопосадовців збройної промисловості та військових, а також міністра закордонних справ.
Буде присутнім директор департаменту промисловості боєприпасів Джо Чун Рьонг, тому є припущення, що візит буде зосереджений на співпраці в оборонній промисловості.
«Присутність Джо Чун Рьонга вказує на те, що Північна Корея і Росія укладуть певний тип угоди щодо закупівлі боєприпасів», — сказав Майкл Медден, експерт з лідерства Північної Кореї у центрі Стімсона у Вашингтоні.
За 12 років перебування при владі Кім Чен Чен Ин нечасто їздить за кордон, здійснивши лише сім поїздок зі своєї країни та двічі перетнувши міжкорейський кордон. Чотири з цих поїздок були до головного політичного союзника Півночі, Китаю.
Японське інформаційне агентство Kyodo повідомило у вівторок з посиланням на неназване російське офіційне джерело, що поїзд з Кім Чен Ином прибув на станцію Хасан, головні залізничні ворота на Далекий Схід Росії з Північної Кореї.
"Це буде повноцінний візит", - сказав прессекретар Кремля Дмитро Пєсков. «Відбудуться переговори між двома делегаціями, після чого, якщо буде потреба, лідери продовжать спілкування у форматі тет-а-тет».
У США, які спочатку заявили, що візит неминучий, кажуть, що переговори щодо зброї між Росією та Північною Кореєю активно просуваються і що Кім Чен Чен Ин і Путін, ймовірно, обговорять надання Росії зброї для війни в Україні.
Очікувалося, що Путін прибуде до Владивостока у вівторок, де він повинен був взяти участь в основній сесії Східного економічного форуму, яка триватиме до середи.
Також очікувалося, що його зустрічі з Кімом відбудуться в кулуарах форуму, хоча не було підтверджено місце проведення та чи візьме Кім участь у заході.
Пхеньян і Москва заперечують, що Північна Корея постачатиме зброю Росії, яка витратила величезні запаси за понад 18 місяців війни.
Це буде друга зустріч Кіма з Путіним після того, як вони зустрічалися в 2019 році під час його останньої поїздки за кордон.
Пєсков заявив, що національні інтереси Росії диктуватимуть її політику.
Північна Корея є однією з небагатьох країн, які відкрито підтримали Росію з моменту вторгнення в Україну минулого року, і Путін пообіцяв минулого тижня «планово розширювати двосторонні зв’язки в усіх відношеннях шляхом об’єднання зусиль».
Під час свого візиту до Пхеньяна в липні Кім Чен Чен Ин провів особисту екскурсію по виставці озброєнь для російського міністра оборони Сєргєя Шойгу, і вони разом дивилися військовий парад, на якому демонструвалися заборонені балістичні ракети.
Що цікаво, Росія разом з Китаєм проголосувала за схвалення резолюцій Ради Безпеки, які карають Північну Корею за запуски балістичних ракет і ядерні випробування, ще в 2017 році.