ХХХ Літні Олімпійські ігри 2012 року в Лондоні завершилися. Українські спортсмени виграли 20 медалей, а Україна посіла 14-те загальнокомандне місце (з 204-х) в медальному заліку. Перше місце дісталося збірній США (104 медалі), друге - Китаю (87 нагород), третє - господині Ігор - Великобританії (64 медалі). Збірна Росії, яка виступила краще, ніж чотири роки тому у Пекіні, стала четвертою з 24 золотими медалями, хоча за загальною кількістю нагород у них третій результат - 82.
Найбільше медалей для України виграли боксери, які стали найкращими на Олімпіаді-2012. Чемпіонами стали Олександр Усик і Василь Ломаченко. Останній виграв другу поспіль Олімпіаду, причому в двох різних вагових категоріях (зараз - 60 кг, в 2008-му - 57 кг). Срібним призером Ігор став Денис Берінчик, що став улюбленцем лондонської публіки, за видовищність боїв і виконання на рингу гопака після кожної перемоги. Бронзові нагороди завоювали Олександр Гвоздик і Тарас Шелестюк, пише Ліга.net.
- Олімпійські ігри в Лондоні стали найгіршими в історії України
- Олімпіада-2012: Медальний залік
Чудово виступили наші спортсмени у веслуванні на байдарках і каное. Юрій Чебан та Інна Осипенко-Радомська на двох виграли три медалі. Чебан став олімпійським чемпіоном на каное-одиночці, а Осипенко-Радомська завоювала два срібла на байдарці на дистанціях 200 і 500 метрів. Відзначимо, що тепер у колекції українки є повний комплект олімпійських нагород - бронза Афін, золото Пекіна і два срібла Лондона. В академічному веслуванні українці також були в лідерах. Жіноча парна четвірка стала кращою на Олімпіаді-2012, вигравши перше золото в цій дисципліні за роки незалежності України.
Три медалі виграли і представники легкої атлетики, ось тільки такий результат язик не повертається назвати видатним, враховуючи кількість легкоатлетів, що поїхали на Ігри - понад 70. Несподіваною стала срібна нагорода Олександра П'ятниці в змаганнях з метання списа. Від Ольги Саладухи чекали золота в потрійному стрибку, але вона стала лише третьою. Досить прогнозовано третє місце зайняли українки в естафеті 4х100 метрів.
Знову підтвердили свій високий клас українські фехтувальниці. Яна Шемякіна стала олімпійською чемпіонкою в індивідуальних змаганнях шпажисток, а Ольга Харлан до золотої нагороди Пекіна додала бронзову медаль Лондона.
За стрілецьку команду довелося віддуватися олімпійській чемпіонці Афін Олені Костевич. Українка, яка невдало виступила чотири роки тому в Пекіні, цього разу виграла дві бронзові медалі в стрільбі з пневматичного пістолета.
Команду важкоатлетів вже під час Олімпіади скосила епідемія травм і три наших спортсмени не змогли взяти участь у змаганнях. Тим не менш, без медалей українці не залишилися. Олексій Торохтій став олімпійським чемпіоном у категорії до 105 кг, а Юлія Калина з особистим рекордом виграла бронзу.
Українські гімнасти дуже гідно виступили на Олімпійських іграх і навіть виграли бронзову медаль у командних змаганнях, щоправда, у призерах пробули всього півгодини. Японська сторона подала протест, і в результаті після перерахунку очок українці стали четвертими. І все ж в індивідуальних змаганнях Ігор Радивілов зумів піднятися на п'єдестал пошани, ставши третім у змаганнях з опорного стрибка.
Абсолютно провальним став виступ на Олімпіаді-2012 українських дзюдоїстів і борців греко-римського стилю. Жоден з них не зумів дійти навіть до півфіналу. Близькі до невдачі були і «вільники», але в останній день змагання Валерій Андрейцев несподівано для багатьох виграв срібну медаль у категорії до 96 кг, перемігши по черзі на шляху до фіналу бронзового призера Пекіна та чинного чемпіона світу.
Нічим не запам'яталися українські плавці. Лише двоє з них змогли поліпшити свої особисті рекорди, але при цьому так ніхто жодного разу і не взяв участь у фінальних запливах. Тренери кажуть, що на медалі в Лондоні особливо і не розраховували: готують команду з прицілом на Олімпіаду-2016 у Ріо-де-Жанейро.
Всі українські призери Олімпіади-2012
Олімпійські чемпіони:
Яна Шемякіна - фехтування, шпага;
Яна Дементьєва, Анастасія Коженкова, Наталія Довгодько, Катерина Тарасенко - академічне веслування;
Олексій Торохтій - важка атлетика;
Юрій Чебан - веслування на каное-одиночці, 200 м;
Олександр Усик - бокс, категорія 91 кг;
Василь Ломаченко - бокс, категорія 60 кг.
Срібні призери:
Інна Осипенко-Радомська веслування на байдарці-одиночці, 500 м;
Інна Осипенко-Радомська веслування на байдарці-одиночці, 200 м;
Олександр П'ятниця - легка атлетика, метання списа;
Денис Берінчик - бокс, категорія 64 кг;
Валерій Андрейцев - вільна боротьба, категорія 96 кг.
Бронзові призери:
Олена Костевич - кульова стрільба, пневматичний пістолет;
Юлія Калина - важка атлетика, 58 кг;
Олена Костевич - кульова стрільба, малокаліберний пістолет;
Ольга Харлан - фехтування, шабля;
Ольга Саладуха - легка атлетика, потрійний стрибок;
Ігор Радивілов - спортивна гімнастика, опорний стрибок;
Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Ремень, Єлизавета Бризгіна - легка атлетика, естафета 4х100 м;
Тарас Шелестюк - бокс, категорія 69 кг;
Олександр Гвоздик - бокс, категорія 81 кг.
Нагадаємо, на Олімпійських іграх в Лондоні Україну представляли 245 спортсменів у 28 видах спорту. Стільки ж українців брало участь в Олімпіаді-2004, а чотири роки тому в Пекіні українська делегація налічувала на дев'ять спортсменів більше. Найбільшим представництво українців виявилося у легкій атлетиці - 78 спортсменів. Також серед найбільш масових видів було академічне веслування (24 спортсмени), плавання (14), вільна боротьба та дзюдо (по 10).
Відзначимо, що Україна виплатить призерам Олімпійських ігор преміальні в сумі 1 млн 645 тисяч доларів, що в перерахунку на національну валюту становить понад 13,3 млн.грн.
Читайте також:
Українські призери заробили на Олімпіаді 13 мільйонів гривень
Українські боксери - найсильніші на Олімпіаді (відео)
У Лондоні завершилися ХХХ Олімпійські ігри (відео)