В Україні створюється підрозділ для попередження корупції в органах прокуратури, заявив генеральний прокурор України Святослав Піскун. Цей підрозділ створюється в системі самої прокуратури, повідомив С.Піскун у середу на прес-конференції в Києві, зазначаючи при цьому, що не вважає дане відомство настільки вже корумпованим. «Проте життя покаже», — додав він.
Присутній на прес-конференції колишній генпрокурор України, народний депутат, глава координаційного комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією при Президенті України Михайло Потебенько зазначив, що в системі правоохоронних органів «рішуче борються» із проявами корупції. За його словами, про це йшлося на засіданні координаційного комітету в середу в Києві за участі Президента України Леоніда Кучми.
М.Потебенько зазначив позитивну тенденцію в цій сфері. «Від кількісних показників ми перейшли до якісних і до оцінки роботи за станом справ на місцях», — підкреслив він. Він вказав на необхідність підсилити роботу з виявлення таких злочинів, оперативного їх розслідування і супроводу справ у судах. Суттєвим недоліком він назвав відсутність належної взаємодії, зокрема, із банківською системою, в якої «є дані прояви».
М.Потебенько також звернув увагу на те, що певні перешкоди в боротьбі з організованою злочинністю і корупцією створюють недосконалі закони. «Треба напрацювати закони, які б регламентували підходи з вирішення питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією», — підкреслив він.
Генеральний прокурор Святослав Піскун виступає за врегулювання в законі «Про регламент Верховної Ради України» положення про депутатський запит із тим, щоб уникнути появи неправдивої та неперевіреної інформації. Генпрокурор звернув увагу на той факт, що народний депутат Григорій Омельченко після оприлюднення запиту, в якому фігурував лист колишнього голови адміністрації Президента Володимира Литвина на ім’я голови Державної податкової адміністрації Миколи Азарова, до нинішнього моменту не з’явився на допит як свідок. «Де він його (лист) узяв?», — запитав генпрокурор. Він нагадав, що за фактом фальсифікації даного документа Генпрокуратура порушила кримінальну справу. «Встановлено, що документ сфальсифікований. Як він до нього (Г.Омельченка) потрапив, чому він його не перевірив і озвучив?» — сказав С.Піскун.
У зв’язку з цим генпрокурор вказав на необхідність врегулювання питання про депутатські запити в законі про регламент парламенту.