«Я йшла, йшла, вантаж знайшла…»

Поділитися
Нещодавно «ДТ» розповіло про інцидент з індійським вантажем, який зберігався в Іллічівському морському рибному порту...

Нещодавно «ДТ» розповіло про інцидент з індійським вантажем, який зберігався в Іллічівському морському рибному порту. Це обладнання для цементного заводу вартістю 51 млн. грн. Воно так сподобалося податковій, що та вирішила вилучити його в доход держави. Все відбувалося майже як у тій пісні, яку співає Вєрка Сердючка. Перевіряючи порт, співробітники податкової йшли і виявили нічийне обладнання. Вилучили його та й пішли собі далі — до суду, щоб визнати його безхазяйним. І суд їх прохання задовольнив. Добре, власник вантажу — індійська компанія Phoenix International Ltd вчасно встигла. Інакше обладнання давно б продали з молотка. Причому за негодящою ціною.

Проте поява власника не особливо й збентежила податкову. Як не збентежило її згодом і звернення Посольства Індії в Україні до МЗС та Мінпромполітики з проханням залагодити непорозуміння. І навіть втручання Іллічівської транспортної прокуратури, яка порушила кримінальну справу за результатами перевірки за скаргою індійської компанії. Ці заходи лише трохи завадили податківцям втілити в життя задумане.

Сьогодні компанія Phoenix звернулася до народного депутата України Ю. Кармазіна з проханням втрутитися в наявне свавілля. Адже, судячи з того, як розвиваються події, фіскальне відомство, вчепившись обома руками за чужий вантаж, упускати свою здобич наміру не має.

Так, саме здобич. Адже обладнання зберігається в порту з 1997 р. Важить понад 8 тис. тонн і займає величезну територію. Тож за весь цей час не помітити «слона» податкова не могла. Але раніше претензій вона не мала. Назвати вантаж нічийним нікому і на думку не спадало. Компанія Phoenix, згідно з контрактом від 28.10.1997 р., продала його ЗАТ «Русмашекспорт». І вантаж доставили в рибпорт, що підтверджено документами. Надалі покупець відмовився від своїх зобов’язань, контракт було анульовано, і вантаж залишили в порту на зберігання. Як видно з угоди між двома компаніями, право на обладнання залишилося за Phoenix. За його зберігання порт регулярно отримував гроші. І чималі. Охороняла його спеціалізована фірма, яка також отримувала без затримок плату за свої послуги. Лише після того, як індійська компанія знайшла покупця на своє обладнання та вирішила вивезти його з порту, вантаж одразу ж вилучили. При цьому податкова не забарилася повідомити через ЗМІ, що виявила незатребуване майно, від якого, помітьмо, власник відмовився.

Зрозуміло, що фіскальний орган, вилучаючи вантаж, керувався аж ніяк не державними інтересами. Намір продати обладнання за негодящою ціною, тобто, за 1 млн. грн., навряд чи можна назвати турботою про наповнення держскарбниці. Тому ніхто не сумнівається, що майбутня оборудка (завдяки якій у чиїхось кишенях зашелестить «зелень»), і є причиною такої старанності з боку податківців, яким сприяють у цій нелегкій справі одеські судді.

Одеські суди: і господарський, і апеляційний навіть не дали індійській компанії можливість надати свої докази, які б підтверджували її право на обладнання. Нагадаю, коли справу розглядали в Господарському суді Одеської області про визнання вантажу безхазяйним, компанію Phoenix не допустили до процесу, хоча її представники стояли під стінами суду. Справу слухали і без участі основного відповідача за позовом — російської компанії «Русмашекспорт», тобто одержувача вантажу. Одеський апеляційний господарський суд, куди вони звернулися зі скаргою, також відмовився прийняти їхні документи. На тих підставах, що надавати їх, мовляв, треба було вчасно. Тепер уся надія на Вищий господарський суд.

Паралельно індійська компанія подала позов до суду з проханням визнати її власником обладнання. Але, на жаль, його довелося подавати все до того ж суду, який визнав вантаж нічийним. Щоправда, цього разу виносити свій вердикт він не став, а вирішив зачекати, чим закінчиться розгляд справи у Вищому господарському суді України.

Загалом, кінця цієї історії, а минуло вже більше трьох місяців, поки що не видно. Сьогодні її фінал залежить від рішень, які виносять судді. Що цікаво, справу розглядають не лише в Україні, а й у Росії. Точніше, в сусідній державі її вже розглянули. У Москві Міжнародний комерційний арбітраж (Третейський суд) виніс свій вердикт на користь власника вантажу компанії Phoenix. І 26.08.2004 р. Арбітражний суд м. Москви підтвердив рішення Третейського суду. 30 вересня справу розглядатимуть у Вищому господарському суді України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі