«Твердження» М.Федура про те, що М.Агафонов «перебуває у важкому стані, на грані смерті, що йому не надають медичну допомогу і це є загрозою його життю, безпідставні і не відповідають дійсності», зазначається в заяві Генпрокуратури.
У заяві говориться, що «з боку процесуальної особи, якою є адвокат, допущеної до участі в справі, це є неприкритою спробою впливу на слідство, прагненням створити видимість нібито існуючого беззаконня щодо його підзахисного, для чого використовуються грубі прийоми дезінформації, введення громадськості в оману».
«Особі, яка прийняла присягу адвоката України, варто не забувати про фахову гідність і чистоту звання адвоката та про те, що надзвичайно важливим завданням адвокатури є необхідність поєднання захисту інтересів громадян і дотримання принципів законності і верховенства права, справедливості та принциповості», — говориться в заяві.
Генеральна прокуратура заявляє, що проводить слідство в справі з обвинувачення М.Агафонова, чітко дотримуючись вимог закону. Права депутата, як обвинувачуваного, слідством забезпечені. Стан його здоров’я задовільний. Йому надається необхідна медична допомога. Для підтвердження стану здоров’я М.Агафонова призначена та проводиться судово-медична експертиза з відповідним обстеженням. Ніяких підстав, йдеться в заяві, для того, щоб стверджувати, що існує небезпека для життя депутата, немає.
«Будь-які спроби незаконного впливу на слідство по цій справі неприпустимі, Генеральна прокуратура України їх рішуче відхиляє», — говориться в заяві.
Як раніше повідомлялося, адвокат М.Агафонова М.Федур звернувся до Президента країни Леоніда Кучми з проханням «урятувати життя» його підзахисного. За словами захисника, М.Агафонов — тяжко хвора людина, у якої рак, цукровий діабет і гіпертонія, він переніс інфаркт міокарду, дві онкологічні операції та хіміотерапію. Зараз йому необхідна нова термінова операція в онкологічному центрі з видалення пухлини. «І при цьому всьому єдиною «медичною допомогою», яку йому надають у камері, є вимірювання кров’яного тиску», — зазначає адвокат.
22 січня 1997 року Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактами розкрадання держмайна в особливо великих розмірах посадовими особами радгоспу «Науковий» (с. Таромське Дніпропетровської обл.) і незаконного використання громадянами України валютних рахунків за межами країни. При розслідуванні цієї справи отримано дані, на підставі яких 14 вересня 1998 року порушено кримінальну справу щодо колишнього директора радгоспу, нині народного депутата М.Агафонова (виборчий округ №28, Дніпропетровська область).
У ході розслідування діяльності М.Агафонова було встановлено, що сума викрадених ним коштів перевищила $23 млн. 22 червня Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності й арешт М.Агафонова. Раніше генпрокурор Михайло Потебенько заявив, що кримінальна справа щодо М.Агафонова має розглядатися водночас з обвинуваченнями на адресу екс-прем’єра Павла Лазаренка, тому що це, за його словами, «одна кримінальна справа». Проти екс-прем’єра П.Лазаренка висунуто обвинувачення правосуддям 3-х країн: Швейцарією та США — у відмиванні грошей, Україною — у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах.
ІІ