Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити трьом жителям Києва 11 тис. євро за тяганину при розгляді їхніх справ в українському суді.
6 червня 1996 року жителі Києва Олексій Антоненков, Олексій Дюкін і Володимир Столітній, 1967, 1959 і 1970 року народження відповідно, були заарештовані за підозрою в шахрайстві та крадіжках. У квітні 1997-го Шевченківський районний суд Києва звільнив їх під підписку про невиїзд.
Між квітнем 1997-го і квітнем 2002 року відбулося 77 слухань, чимало з яких були відкладені. У липні 2002 р. районний суд закінчив судовий розгляд проти них про шахрайство, розкрадання та підробку. Водночас, судовий розгляд про крадіжку щодо Антоненкова й Дюкіна все ще не закінчено.
Позивачі звернулися в Європейський суд з прав людини зі скаргою на затягування судового розгляду, а також на обмеження свободи їхнього пересування через підписку про невиїзд.
Суд установив, що чимало затримок виникало з вини місцевої влади, і визнав у цьому порушення прав громадян України, проте вважає, що свобода пересування позивачів обмежувалася з законною метою.
Суд зобов’язав Україну виплатити Столітньому 2 тис. євро, а Антоненкову та Дюкіну 3 тис. євро кожному за завдану нематеріальну шкоду та 1 тис. євро кожному за понесені витрати.
Таким чином, від початку 2005 року Європейський суд з прав людини виніс 54 рішення проти України, повідомляє агентство «Українські новини».
Кількість справ, розглянутих Європейським судом з прав людини щодо громадян України, зростає з кожним роком. 2002 року було винесено одне рішення Європейського суду з прав людини проти України, 2003-го — 6, 2004 року — 13.
Крім того, Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити дев’яти громадянам України компенсацію за невиконання постанов українських судів по їхніх справах. Згідно з повідомленнями, українці подали скарги в Європейський суд з прав людини в зв’язку з невиконанням постанов українських судів про виплату їм грошових компенсацій. Держава не здійснила ці виплати через брак коштів. Європейський суд визнав порушення прав позивачів і зобов’язав Україну виплатити їм суми від 990 євро до 4 тис. євро за матеріальну та моральну шкоду, а також 200 євро за витрати з однієї зі справ.
З початку року винесено 63 рішення проти України.