ПРО ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

Поділитися
Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекоменду...

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту взяти за основу проект закону про внесення змін у Кримінально-процесуальний кодекс України, запропонований народними депутатами В.Онопенком, В.Сіренком і В.Мойсиком.

Законопроектом пропонується розширити коло осіб, до яких не може бути застосоване взяття під варту, й обмежити терміни утримання під вартою окремих категорій осіб. У чинному кодексі таке утримання не може бути застосоване щодо осіб, які скоїли злочини, за які законом передбачено позбавлення волі на термін не більше трьох років.

У проекті запропоновано виключити застосування узяття під варту до осіб, які скоїли злочини незначної тяжкості, а також до певних осіб за віком і станом здоров’я, котрі скоїли злочини середньої тяжкості й тяжкі злочини.

Автори законопроекту пропонують узяття під варту застосовувати в справах про злочини середньої тяжкості, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох років і більше, але не до всіх осіб, а у визначених законом випадках. На думку авторів проекту, утримання під вартою може бути не більше двох місяців за злочини середньої тяжкості, а також тяжкі злочини, скоєні з необережності.

Пропонується також продовжити утримання під вартою на термін до дев’яти місяців лише за навмисні, тяжкі й особливо тяжкі злочини і на термін до 18 місяців — винятково за навмисні, особливо тяжкі злочини.

За підрахунками авторів проекту, у разі його реалізації, із 697 складів злочинів (передбачених чинним КК), скоєння яких сьогодні уможливлює застосування узяття під варту, у законодавстві буде визначено 148 складів злочинів середньої тяжкості, у разі скоєння яких узяття під варту може бути застосовано. А також 207 складів злочинів невеликої тяжкості, у разі скоєння яких узяття під варту здійснюватися не може.

Таким чином, залишається 342 склади злочинів, у разі яких узяття під варту може застосовуватися, виходячи з однієї лише тяжкості злочину, з урахуванням деяких інших обставин, визначених Кримінально-процесуальним кодексом, повідомило агентство УНІАН.

На думку авторів законопроекту, проблема є невідкладною і потребує розв’язання до розгляду та прийняття Верховної Радою нового Кримінально-процесуального кодексу для того, щоб запропоновані цим проектом зміни врахувати в ньому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі