Право на недоторканність

Поділитися
Українська Гельсінкська спілка з прав людини стурбована інформацією про викрадення Леоніда Развозжаєва в Києві 19 жовтня 2012 року.

Українська Гельсінкська спілка з прав людини стурбована інформацією про викрадення Леоніда Развозжаєва в Києві 19 жовтня 2012 року. Із численних повідомлень у засобах масової інформації, у тому числі з інтерв’ю пана Развозжаєва, можна зробити висновок, що до його викрадення були причетні спецслужби Російської Федерації, які й доправили його в Москву. Інформація, доступна в публічному просторі, не дає можливості дійти однозначного висновку про роль українських органів влади в цьому викраденні.

Незалежно від того, сталося викрадення людини за сприяння українських органів чи було наслідком неспроможності відповідних служб запобігти діяльності іноземних агентів на території України, те, що сталося, підтверджує глибоку кризу в організації діяльності органів влади, відповідальних за забезпечення суверенітету України. Це тривожний сигнал, який свідчить про неспроможність органів влади забезпечувати безпеку та правовий порядок на території України.

Слід зазначити, що це не перший випадок викрадення людини на території України. На початку 2011 року з поїзда Харків-Київ було викрадено палестинського інженера Абу-Сісі, який згодом опинився в ізраїльській в’язниці. Задовільних роз’яснень щодо цього інциденту офіційна влада так і не надала.

Також державні органи України час від часу демонструють зневагу до усталених міжнародних норм захисту осіб іноземного походження, які шукають притулку в Україні. Нещодавно Російській Федерації видали Магомеда Н., якому було надано притулок у Фінляндії: сумнівне співробітництво із силовими органами РФ виявилося важливішим, ніж норми міжнародного права. Передача конфіденційних даних із біженської справи Байсакова силовим органам Республіки Казахстан, що поставило під загрозу систему захисту біженців, - із цієї ж низки подій.

Усе це свідчить про відсутність достатньої компетентності керівників силових відомств України у підтриманні на належному рівні безпеки в країні.

Звернення підписали Аркадій Бущенко і Євген Захаров. Представники правозахисної організації вимагають: від Верховної Ради України - розпочати парламентське розслідування подій, пов’язаних із викраденням Леоніда Развозжаєва; від уповноваженого ВР з прав людини - відкрити провадження в справі про викрадення Леоніда Развозжаєва; від президента України - відсторонити від посади голову Служби безпеки, голову Прикордонної служби України до з’ясування обставин викрадення Леоніда Развозжаєва та вирішення питання про можливу причетність українських силових відомств до цього викрадення. Від Генеральної прокуратури України - провести повне розслідування обставин викрадення та опублікувати його результати, від МЗС - звернутися до Російської Федерації по роз’яснення щодо заяв представників російської влади про причетність російських спецслужб до викрадення; заявити ноту протесту, якою вимагати пояснення правових підстав для дій російських спецслужб на території України та припинення дій, які порушують державний суверенітет України. Від усіх органів влади - вжити заходів для посилення захисту шукачів притулку в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі