Судове засідання у справі Гонгадзе знову перенесено. Тепер - на 8 лютого. Таке рішення оголосила суддя в зв’язку з поганим самопочуттям підсудних Протасова і Поповича. Суддя зачитала медичну довідку швидкої допомоги, в якій говорилося про підвищення артеріального тиску у підсудних.
На запитання судді про причину раптової кровотечі та підвищення тиску підсудного Поповича, він припустив, що «можливо, присутність депутатів так уплинула». Адвокати матері - Лесі Гонгадзе та вдови - Мирослави Гонгадзе просили суд перенести розгляд справи на кілька днів, але суддя повідомила, що необхідно відправити відповідний запит, щоб з’ясувати стан здоров’я Протасова.
Цього тижня почалися допити підсудних, які проходять у закритому режимі. Журналістів попросили залишити зал суду, після того як суддя повідомила про відхилення клопотання адвоката Лесі Гонгадзе Андрія Федура про переведення слухань у відкритий режим. При цьому підсудний Микола Протасов заявив, що під час допиту він «даватиме свідчення, де називатиме прізвища осіб, які ще працюють в органах, а також (надаватиме) інформацію про методи та об’єкти їхньої роботи». «Апарат, який проводив зовнішнє спостереження, є закритим. Навіть моя сім’я 25 років не знала, що я працюю в органах. Тому ця інформація є державною таємницею», - сказав підсудний. Цю позицію підтримали підсудні Костенко і Попович.
Небагато, напевно, залишилося секретів, після пам’ятного зливу інформації, коли надбанням громадськості став величезний масив матеріалів, у тому числі - свідчень працівників «наружки». Однак аргумент таємності став переконливим для суду. Ось тільки зовсім немає впевненості в тому, що саме таємниці професійної діяльності засекреченого підрозділу МВС так оберігає суд.
У справі Гонгадзе проходять понад двадцять діючих офіцерів спецслужб.
Про це в інтерв’ю журналістам розповів адвокат підсудного Олександра Поповича Микола Лаптієв. За його словами, суддя сказала, що у справі проходять «двадцять із лишком нині діючих офіцерів спецслужб». Лаптієв також стверджує, що судові засідання, у яких будуть допитані підсудні, повинні проходити в закритому режимі. «Треба розуміти, що адвокат такого рівня, як Андрій Федур, має обов’язково розуміти, що офіцер, який служить у спецпідрозділі таємно, йде туди працювати, ризикуючи своїм життям, життям своїх дітей, своїх батьків, рідних», - сказав він. «Те, що вони скоїли, вони відповідатимуть за законом. Суд їм дасть свій вирок, але при чому їхні діти, батьки?» - додав Лаптієв.
Адвокат також зазначив, що під час засідання в четвер депутат Карнаух тиснув на суддів. «Починається виступ депутата з того, що ми вас обирали, ми вас затверджували довічно. Це так, ніби на суді кажуть, ми тебе обирали, ми тебе можемо й відкликати. Це що, не тиск на суддів!?» - запитав він.