Парламентська Асамблея Ради Європи встановила визначення «політичний в’язень». Відповідне рішення було схвалено на сесії ПАРЄ в Страсбургу.
За резолюцію «Визначення політичного в’язня» проголосували 100 депутатів, проти - 64, утрималися - 12. Відповідно до резолюції, асамблея встановила п’ять критеріїв, згідно з якими особа, позбавлена волі, може розглядатися як політичний в’язень, передає УНІАН.
Серед таких критеріїв - затримання всупереч фундаментальним гарантіям, установленим Європейською конвенцією прав людини; затримання з виключно політичних причин; тривалість тримання під вартою або його умови з політичних причин більш ніж пропорційні злочину, в якому обвинувачують або підозрюють особу; тримання в дискримінаційних умовах, порівняно з іншими, з політичних мотивів; затримання в результаті процесу, який був нечесним, і якщо виявиться, що це пов’язано з політичними мотивами влади.
Проти проекту резолюції активно виступали представники Росії та Азербайджану.
Згідно з рішенням, визначення не поширюватиметься на осіб, засуджених за терористичні злочини, якщо такі процеси й присуди відбувалися відповідно до національного законодавства та Європейської конвенції з прав людини.
ПАРЄ також закликала компетентні органи влади всіх країн - членів Ради Європи переглянути всі випадки стосовно осіб, яких називають політичними в’язнями, з урахуванням установлених у резолюції критеріїв.