Генеральна прокуратура України різко негативно відреагувала на пропозицію Міністерства внутрішніх справ, яке виступає за припинення розслідування певних категорій кримінальних справ прокуратурою і виведення слідчих із її складу.
25 травня на адресу Генпрокуратури було направлено офіційного листа за підписом заступника державного секретаря МВС України Петра Коляди. Суть документа зводилася ось до чого: підслідність справ про розтрату, привласнення і заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем віднесли до компетенції органів прокуратури, відповідно до змін у Кримінально-процесуальному кодексі. Як зазначив О.Баганець, «вони (МВС) кажуть, що у зв’язку з цією зміною підслідності слідчі органи прокуратури дуже перевантажені розслідуванням так званих економічних злочинів, і слідчі прокуратури на сьогодні нібито фізично не здатні розслідувати таку кількість справ». Заступник генпрокурора піддав різкій критиці неефективну діяльність слідчого відділу з розслідування особливо тяжких злочинів Головного слідчого управління МВС і підкреслив, що через безпорадність органів внутрішніх справ прокуратурі доводиться вживати заходів оперативного реагування: повертати справи на дорозслідування, а то й відновляти провадження необгрунтовано закритих справ.
Коментуючи суперечку між Міністерством внутрішніх справ і Генеральною прокуратурою, міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що Генеральна прокуратура як орган, наділений конституційними повноваженнями здійснювати нагляд за веденням досудового слідства, у перспективі не повинна сама вести слідство.
«Зрозуміло, що нагляд за слідством із боку прокуратури, при тому що вона сама проводить слідство, призводить до конфлікту внутрішньовідомчого інтересу», — зауважив міністр. Тобто, переконаний він, «досудове слідство має здійснювати орган, який не сам себе контролює, а контролює його прокуратура».
О.Лавринович заявив, що він залишається прибічником того, аби Генеральна прокуратура України повноцінно виконувала свою конституційну функцію нагляду за дотриманням законів органами, що здійснюють дізнання і досудове слідство, а також захищала в суді інтереси держави, громадянина у випадках, передбачених законодавством, повідомило агентство УНІАН. «Це нормально, це європейська практика, і вона зафіксована в нашій Конституції», — наголосив міністр.
Таким чином, за оцінкою О.Лавриновича, «звісно, виглядає обгрунтованою позиція Міністерства внутрішніх справ, якщо вони сьогодні ставлять так питання щодо ініціювання змін до закону» (підслідність злочинів про розтрату, привласнення і заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем віднесена до компетенції органів прокуратури, відповідно до змін у Кримінально-процесуальному кодексі, а МВС пропонує змінити цю норму і віднести розгляд злочинів цієї категорії до компетенції тих органів, що порушили кримінальну справу).