Голова Верховної Ради України Володимир Литвин повернув у Генеральну прокуратуру подання щодо згоди на притягнення до кримінальної відповідальності й арешт народного депутата Юлії Тимошенко.
У четвер під час ранкового засідання він повідомив, що в середу одержав висновок регламентного комітету парламенту з цього питання, відповідно до якого, це подання є «не досить вмотивованим, не містить конкретних фактів і достатніх доказів з окремих пунктів висунутих звинувачень і не відповідає вимогам ст.9.6.1 регламенту Верховної Ради України».
В.Литвин пояснив: згідно з регламентом, подання, яке не відповідає зазначеним вимогам, а також статтям регламенту, може бути повернуте до Генпрокуратури, і, відповідно до регламенту, керівництво парламенту має на це право. З огляду на рішення комітету, керівництво парламенту вирішило повернути подання до прокуратури без розгляду в сесійному залі, сказав В.Литвин.
Близько 11.00 у Верховній Раді України було оголошено півгодинну перерву на прохання фракцій Блоку Юлії Тимошенко й Соцпартії. Під час ранкового засідання член фракції БЮТ Олександр Турчинов виступив із вимогою внести на розгляд у сесійний зал подання Генпрокуратури щодо згоди на притягнення Ю.Тимошенко до кримінальної відповідальності.
Своєю чергою, голова Верховної Ради Володимир Литвин нагадав норму регламенту, відповідно до якої керівництво парламенту має право повернути подання до Генпрокуратури, якщо документ не досить вмотивований і порушує норми законодавства України та регламенту Верховної Ради, без проведення голосування.
Депутати обговорили це питання, після чого В.Литвин прийняв рішення винести на голосування питання про повернення подання до Генпрокуратури. За це рішення проголосували 191 (при необхідних 226 голосах), проти — 26 із 416 депутатів. Не голосували представники фракцій Компартії, Соцпартії, БЮТ і «Наша Україна».
Юлія Тимошенко наполягала на розгляді в сесійному залі в четвер подання Генпрокуратури щодо згоди на притягнення її до кримінальної відповідальності. «Шість років Генпрокуратура знущається наді мною та моєю родиною. Я хочу, аби Верховна Рада чітко визначилася — якщо ви даєте згоду на арешт, то я готова зараз вийти з цього залу разом із Піскуном (генпрокурор. — ІФ), якщо ні — то дайте мені спокійно працювати», — заявила Ю.Тимошенко з трибуни парламенту.
Вона підкреслила, що не хоче, аби це подання надсилали «туди-сюди».