Ліквідовувати суди загальної юрисдикції — «невід’ємне право президента», вважає КСУ

Поділитися
Конституційний суд визнав конституційним право президента не тільки створювати, а й ліквідовувати суди загальної юрисдикції.

Конституційний суд визнав конституційним право президента не тільки створювати, а й лікві­довувати суди загальної юрисдик­ції. Відповідне рішення Конс­титуційного суду України щодо норм закону про судоустрій було оголошено в залі засідань. Згідно з ним право президента ліквідо­вувати суди є невід’ємною частиною його конституційного права створювати їх.

Крім цього, Конституційний суд України визнав конституційними низку інших положень цього закону, а також положень закону про Вищу раду юстиції, конституційність яких оскаржували у своєму поданні 54 депутати Верховної Ради.

Зокрема, Конституційний суд України визнав конституційним закріплений у цих положеннях порядок: якщо при голосуванні за призначення на посаду судді безстроково не набирається конституційної більшості голосів депутатів, то парламент голосує це питання повторно.

Також Конституційний суд України визнав конституційним надання Державній судовій адміністрації права визначати кількість суддів у судах, право президента переводити суддів з одного суду до іншого.

Крім того, визнано законним право Вищої ради юстиції розглядати скарги на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо визначення ре­зультатів кваліфікаційних іспитів на посаду судді, а також відмови рекомендувати того чи іншого кандидата на призначення його суддею. Йдеться про конституційне подання 54 народних депутатів України щодо відповідності конституційності окремих положень законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду юстиції» з нас­тупними змінами (справа про пов­новаження пре­зи­дента України, Верховної Ра­ди України, Вищої ради юстиції, Державної судової адміністрації України у сфері судоустрою). Зокрема, відповідно до положень законів України «Про судо­устрій і статус суддів» та «Про Вищу раду юстиції» до пов­новажень Вищої ради юс­тиції віднесено призначення суд­дів на адміністративні посади та звільнення їх з цих посад у місцевих, апеляційних і вищих спеціалізованих судах; перег­ляд і скасування рішення Вищої ква­ліфікаційної комісії суддів Украї­ни щодо кандидатів на посаду суд­ді тощо. На думку депутатів, Конституція України не передбачає таких повноважень Вищої ради юстиції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі