КАРМАЗІН ЗАВДАЄ УДАРУ У ВІДПОВІДЬ

Поділитися
Голова комітету ВР із боротьби з організованою злочинністю та корупцією Юрій Кармазін змусив Генеральну прокуратуру прореагувати на низку порушень закону...

Голова комітету ВР із боротьби з організованою злочинністю та корупцією Юрій Кармазін змусив Генеральну прокуратуру прореагувати на низку порушень закону. Про них він доповів на засіданні розширеної колегії Генпрокуратури у присутності керівників силових структур та адміністрації Президента.

Кармазін звернув увагу на опубліковані в пресі повідомлення про те, що оцінюються понад сто суден, які належать холдинговим компаніям—наступницям Чорноморського морського пароплавства. На його думку, поки не завершено слідство у справі BLASCO, продаж колишніх кораблів ЧМП неможливий. «Я хотів би, щоб... слідча група чи слідче управління на чолі з Обіходом нарешті завершили розслідування у справі BLASCO...» — заявив депутат.

Торкнувся Юрій Анатолійович і «грубих порушень законодавства під час конфіскації матеріальних цінностей працівниками податкової адміністрації». Він процитував наказ глави ДПА від 15.10.99 р. «Про стан роботи з надходження коштів від реалізації конфіскованого та іншого майна, що належить державі». У пункті 4.2 документа говориться: «...для своєчасного надходження в бюджет коштів від реалізації конфіскованого та іншого майна, яке переходить у власність держави, здійснювати реалізацію зазначеного майна позачергово через підприємства Всеукраїнського добродійного фонду «Професіонал» і профспілку працівників державної податкової служби України». Матеріали з порушення законодавства при реалізації конфіскату через фонд Кармазін обіцяв надати Генпрокуратурі й журналістам.

Було процитовано також постанову заступника прокурора Дніпропетровської області: «25 травня 2001 року слідчим з особливо важливих справ прокуратури Дніпропетровської області Бутенком видана постанова про реалізацію підприємством «Добра справа» матеріальних цінностей і товарів, вилучених на складах, із перерахуванням отриманих від реалізації коштів на рахунок прокуратури Дніпропетровської області». «Слідчий видає постанову про те, якому підприємству реалізовувати вилучене майно! Вироку суду немає! І мені доповідають, що немає порушення закону», — обурювався голова парламентського комітету.

Нагадав депутат і про справу, порушену Старокиївською райпрокуратурою проти голови Державного агентства з управління державним матеріальним резервом Євгена Червоненка. За даними Ю.Кармазіна, у період дії договору між ЗАТ «Київмлин» і Держрезервом України з Держрезерву було виведено 25 млн. грн. Відмова виконувати зобов’язання за цим договором і стала причиною порушення кримінальної справи. При цьому Держрезерв постачав зерно «Київмлину» за ціною 260 грн./т, тоді як нинішня ціна — 900 грн./т. Юрій Кармазін звинуватив столичну прокуратуру, яка порушила справу проти Євгена Червоненка, у виконанні «чийогось політичного замовлення» і зажадав від неї «припинити це неподобство».

Насамкінець, певне, з метою обнадіяти прокурорів, депутат пообіцяв, що найближчим часом Президент підпише закон про внесення змін у Кримінально-процесуальний кодекс. При цьому ст. 112 нового КПК надає прокуратурі можливість самостійно визначати підслідність справ у спірних питаннях. Передбачено й інші корисні повноваження. Подивимося, чи оцінять.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі