Експерти: Нові антикорупційні закони можуть призвести до активнішого використання силових структур в політичних і приватних інтересах

Поділитися
Нове антикорупційне законодавство, будучи недосконалим, здатне призвести до ще більшого використ...

Нове антикорупційне законодавство, будучи недосконалим, здатне призвести до ще більшого використання можливостей силових структур для задоволення політичних і приватних інтересів — розправи над неугодними політиками, держслужбовцями та представниками бізнесу, зазначили в своїй статті для «ДТ» доктори юридичних наук Микола Мельник та Микола Хавронюк

Мова йде про прийняті 11 червня 2009 року парламентом і підписані президентом закони «Про засади запобігання та протидії корупції», «Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень» , «Про внесення змін до деяких законодавчих актів країни щодо відповідальності за корупційні правопорушення»

«Аналіз змісту цих законів свідчить про те, що їх застосування може кардинально змінити ситуацію в державі та суспільстві. Але не у кращий бік, - зазначають експерти. - Річ у тім, що будь-який закон має бути суспільно і юридично обгрунтованим, відповідати Конституції України, базуватися на принципі верховенства права. Особливо це стосується законів, які передбачають обмеження та позбавлення прав і свобод, встановлення нових заборон, розширення меж і підстав юридичної відповідальності, у тому числі найсуворішої — кримінальної. Такі закони мають вирізнятися правовою бездоганністю та обгрунтованістю».

Разом з тим нові антикорупційні закони, на думку правознавців, обгрунтованістю не відзначаються. «Багато їхніх положень є вочевидь неконституційними, юридично необгрунтованими, суперечливими, незрозумілими і такими, що призведуть до безпідставного втручання у приватне життя», - вважають експерти.

На думку юристів, частина положень запозичена з-за кордону і належним чином не адаптована до українського законодавства. Значна частина правопорушень, які новими законами визнані корупційними, за своєю суттю ними не є, зазначили юристи.

«Аналіз змісту нових антикорупційних законів свідчить: основний акцент у них зроблено на обмежувальні, заборонні та репресивні заходи. За існуючої політичної та правової ситуації в державі є велика небезпека того, що ці закони можуть призвести до ще більшого використання можливостей силових структур для задоволення політичних і приватних інтересів — розправи над неугодними політиками, держслужбовцями та представниками бізнесу, їх переслідування, «приручення» тощо», - пишуть експерти.

Детальний аналіз недосконалостей нового антикорупційоного законодавства читайте у статті Миколи Мельника та Миколи Хавронюка «Нові антикорупційні закони: пил в очі чи граната в руках мавпи?» у свіжому номері «ДТ»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі