Верховна Рада України прийняла в цілому Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення правил дорожнього руху». Прийнятий закон змінює наявний порядок сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху водіями транспортних засобів, зменшує розмір штрафів за скоєння ряду правопорушень, а також за деякі незначні правопорушення запроваджується такий вид адміністративного стягнення, як попередження, повідомляє агентство УФС.
Відповідно до внесених змін, більшість справ про порушення правил дорожнього руху розглядатимуть судді районних (міських) судів. Однак від імені органів внутрішніх справ співробітники Державної автомобільної інспекції розглядають справи про такі порушення, як:
— експлуатація водіями транспортних засобів, номери агрегатів яких не відповідають записам у реєстраційних документах;
— перешкоджання проведенню огляду транспортних засобів;
— ненадання транспортних засобів працівникам міліції і медичним працівникам;
— керування транспортними засобами особами, котрі не мають права керування, або водіями, котрі не мають при собі або не пред’явили для перевірки відповідних документів.
Крім того, відповідно до ухваленого закону, співробітники ДАІ не матимуть права накладати і стягувати штраф на місці скоєння правопорушення. Працівникам ДАІ також не дано права, у разі порушення водіями правил дорожнього руху, вилучати посвідчення водія, номерні знаки транспортного засобу і затримувати транспортний засіб та допроваджувати його для тимчасового зберігання на спеціальному майданчику.
Одне слово, хотіли як краще, а як на практиці будуть реалізовані положення закону, незабаром знатимемо. Хоча неважко припустити, з якими труднощами зіштовхнуться, наприклад, суди, переобтяженість яких загальновідома. Та й співробітників ДАІ таке нововведення напевно не дуже потішить. Втім, життєвий досвід свідчить, що саме для них, напевно, мало що зміниться. Адже багатьом порушникам Правил дорожнього руху, як і раніше, набагато простіше буде дійти згоди зі співробітником ДАІ, так би мовити, на місці злочину, ніж розсьорбувати потім наслідки тим же даішником складеного протоколу.