АМЕРИКАНСЬКІ СУДДІ ПРОТИ СТРАТИ

Поділитися
За збігом обставин суддя Сандра О’Коннор приєднала свій голос до хору масових протестів проти ст...

За збігом обставин суддя Сандра О’Коннор приєднала свій голос до хору масових протестів проти страти в Америці одразу ж після повернення президента США Джорджа Буша з Європи, де йому довелося вести неприємні діалоги на цю тему. Причому, якщо європейських лідерів передусім хвилювала невідповідність інституту страти принципам гуманності й демократії, то суддю непокоїть той факт, що відсоток помилки при винесенні смертних вироків у США зараз великий, як ніколи. Усього з 1973 року, із моменту поновлення страти, у країні було приведено до виконання понад 700 вироків. І ще в 90 випадках було доведено, що до смерті помилково присуджено невинну людину. Іншими словами, кожний восьмий із засуджених до смерті в Америці був невинний. І це з урахуванням лише тих випадків, коли істину встигли встановити, хоч і з запізненням.

Суддя О’Коннор стверджує, що «виникають серйозні сумніви щодо того, що страта в цій країні присуджується справедливо». За її словами, існує величезна прірва між тими, хто має кошти для оплати кваліфікованих юристів, і представниками бідних прошарків населення. Приміром, у штаті Техас підзахисний, у якого бракує грошей аби найняти власного адвоката, і він змушений користуватися послугами наданого урядом, має на 28% більше шансів бути визнаним винним у скоєнні злочинів, що передбачають страту. І ще на 44% більше шансів бути до цієї страти присудженим.

О’Коннор відома в Америці тим, що приймає набагато більше рішень про закриття справи, аніж у цілому по Верховному суду. До речі, саме вона стала першою жінкою, номінованою 1981 року президентом Рональдом Рейганом у члени Верховного суду, і яка отримала це місце. Зараз 71-річна О’Коннор стверджує, що з висоти її віку їй добре видно: правоохоронна система має бути переглянута. І це стосується не лише страти, а й шалених розмірів гонорарів, які одержують приватні адвокати.

Сандра О’Коннор вважає: що більше жінок і представників нацменшин працюватиме юристами, то більш справедливою стане правоохоронна система. І той факт, що ще один член Верховного суду Америки, Рут Гінсберг, також виступила з публічним засудженням страти, підтверджує її правоту. «Серед десятків смертних вироків, петиції на які мені довелося розглядати у Верховному суді, я не бачила ще жодної, у якій інтереси підзахисного були подані належним чином», — говорить суддя Гінсберг. Водночас чоловіки — їхні колеги по Верховному суду, хоч і висловлюють стурбованість великим відсотком несправедливих вироків, усе ж сподіваються на удосконалення методів розслідування. Зокрема на тестування зразків ДНК, виявлених на місці злочину. А в цілому, за оптимістичним твердженням судді О’Коннор, останнім часом в Америці дискусії з приводу страти набули значно масовішого характеру, аніж це було ще п’ять років тому.

За матеріалами International Herald

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі