Мін’юстівська грамота

Поділитися
Міністерство юстиції зареєструвало положення про Єдиний державний реєстр осіб, які скоїли корупційні правопорушення.

Міністерство юстиції зареєструвало положення про Єдиний державний реєстр осіб, які скоїли корупційні правопорушення. По­ло­ження було затверджене наказом Мін’юс­ту і підписане міністром юстиції Олександром Лавриновичем, інформує прес-служба Мін’юс­­ту. Воно визначає порядок, згідно з яким формуватимуть і вестимуть Єдиний державний реєстр осіб, котрі скоїли корупційні правопорушення.

Згідно з наказом Мін’юсту, до 1 лютого 2012 року мають бути завершені роботи з програмного забезпечення реєстру. Власником реєстру виступатиме Мініс­терство юстиції. Реєстр становитиме собою електронну базу даних, яка міститиме відомос­ті про осіб, що скоїли корупційні правопорушення.

Підставою для внесення до реєстру відомостей про особу буде рішення суду, яке набрало законної сили, або наказ про накладення на особу дисциплінарного стягнення за корупційне правопорушення.

Право доступу до інформації, а також право вилучати чи вносити відомості до реєстру матимуть Міністерство юстиції та його територіальні підрозділи - Головні управління юстиції в областях, АР Крим, містах Києві та Севастополі.

До реєстру вноситимуться такі відомості про осіб, як:

- місце роботи, посада на час скоєння корупційного правопорушення;

- стаття Кримінального кодексу або Кодексу про адміністративні правопорушення, згідно з якою людину притягнуто до відповідальності; склад корупційного правопорушення;

- дата набуття законної сили судовим рішенням про притягнення особи до відповідальності за корупційне правопорушення; дата, номер судового рішення, номер судової справи, найменування суду, який прийняв (ухвалив) судове рішення про притягнення особи до відповідальності за корупційне правопорушення; реквізити наказу про накладення дисциплінарного стягнення;

- підстава і дата зняття, погашення судимості чи дисциплінарного стягнення й т.п.

Відомості з реєстру підпадатимуть під дію Закону «Про захист персональних даних».

Так, дані з реєстру надаватимуться виключно на запит державних органів, органів місцевого самоврядування для проведення спеціальної перевірки даних про осіб, котрі претендуватимуть на посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого само­врядування.

Також їх надаватимуть правоохоронним органам - якщо буде необхідність у такій інформації в рамках кримінального чи адміністративного провадження.

Крім того, інформацію з реєстру використовуватимуть для аналізу щодо сфер державної політики і посад із найбільшими корупційними ризиками.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі