«Загальна маса нагромаджених промислових і побутових відходів торік становила 4,4 млрд. тонн», — сказав він, особливо підкресливши, що в Україні сконцентровано 13,3 тис. тонн заборонених і непридатних до використання пестицидів, які розташовані на більш ніж 10 тис. складах. Третя частина цих складів знаходиться в аварійному стані. На думку заступника генпрокурора, ситуація ускладнюється процесом поділу землі на паї. «Новостворені власники землі не бажають зберігати міндобрива на своїх землях», — констатував він.
За словами М.Гарника, в Україні факти самовільного захоплення земельних ділянок «набули масового характеру». У ході прокурорської перевірки в Михайлівському районі Запорізької області встановили факт самовільного захоплення орної землі площею 170 гектарів. Незважаючи на те, що громадянин, який учинив протизаконні дії, залучався до адміністративної відповідальності, земельна ділянка так і не була звільнена, підкреслив заступник генпрокурора. У Токмакському районі цієї ж області встановлений аналогічний факт, причому площа самовільно захопленої землі становила 585 га, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».
Гострою залишається проблема забруднення і засмічення земель промисловими і побутовими відходами, нафтопродуктами та іншими хімічними речовинами. Тільки за минулий рік із господарського обігу вилучено більш ніж 160 тис. га землі, захаращеної сміттям. Складуванням відходів шахтами виробничого об’єднання «Донецьквугілля» вже зайнято понад 100 га сільськогосподарських угідь.
За словами М.Гарника, останніми роками в Україні реєструється 8—10 млн. інфекційних хворих. Тільки за 1999 рік із них померло понад 10 тис. чоловік. Кожний п’ятий випадок інфек-ційного захворювання виник через вживання неякісної питної води. Торік у ріки і водойми було скинуто 4 млрд. кубічних метрів забруднених вод. Чверть від їхнього загального обсягу надходить для подальшого вживання без будь-якого очищення.
Також, за словами заступника генпрокурора, за період із 1990 по 1999 рік населення України скоротилося більш ніж на 1,3 млн. чоловік. «Зникла ціла європейська країна», — сказав М.Гарник, додавши, що за останні два роки з країни вивезено 400 тисяч жінок репродуктивного віку.