Здоров’я починається з меню

Поділитися
Давні мудреці стверджували, що людина риє собі могилу ложкою. Різко сказано. Але, боюсь, підстави для такого сумного висновку були і нікуди вони не поділися й сьогодні...

Давні мудреці стверджували, що людина риє собі могилу ложкою. Різко сказано. Але, боюсь, підстави для такого сумного висновку були і нікуди вони не поділися й сьогодні. Лікарі, діагностуючи ту чи іншу недугу, призначають ліки і обов’язково нагадують про дієту. Що поробиш — багато хвороб виникають через те, що ми нераціонально і невчасно харчуємось. Особливо це стосується молоді, яка протягом дня тамує голод кавою, солодкими газованими напоями, чипсами та хот-догами.

І хоча останнім часом дедалі частіше пишуть і показують по телевізору жертв вуличного харчування, які потрапили до лікарні, люди однаково купують і їдять на ходу ті ж самі біляші і шаурму. Зголоднілих людей дарма попереджати про те, що такі «перекуси» добром не закінчаться, бо з часом обернуться гастритом або колітом, призведуть до появи каменів у жовчному міхурі, нирках тощо. На думку експертів громадської організації «Здоров’я нації», тут потрібен особливий підхід. Мало сказати, що таке харчування шкодить здоров’ю, слід продемонструвати варіант — не лише корисний, але й смачний. Особливо на цьому наполягали співробітники Української діабетичної федерації, які з досвіду знають, як тісно пов’язані між собою харчування і самопочуття.

— Сьогодні ми вже точно знаємо, де можна смачно, по-домашньому пообідати, — розповідає президент правління Спілки громадських організацій «Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації» Валентина Очеретенко. — Але пошуки були тривалими, бо, на жаль, у багатьох закладах швидкого харчування меню дуже далеке від поняття здорова і смачна їжа. Коли ми готували з’їзд спілки, виникло питання, де ж годувати делегатів, і ми навідалися до «Домашньої кухні». Дегустація пройшла добре, втім, серед експертів було чимало лікарів, які хотіли переконатися, що не лише смак, а й якість страв відповідають усім вимогам. Ми зробили контрольні закупки страв і відвезли їх до лабораторії Інституту гігієни та медичної екології імені О.Марзєєва Академії медичних наук України. Результати досліджень переконали нас, що вибір ми зробили правильний. Тут готують страви за принципом «від плити до столу», і вочевидь контролюють якість закуповуваних продуктів, тому й страви смакують справді по-домашньому.

Ще одним аргументом для нас було і те, що нинішнього року «Домашня кухня» стала лідером у Всеукраїнському конкурсі у номінації «Висока якість обслуговування та бездоганна репутація» і була нагороджена медаллю «Лідер національного бізнесу». Для нас дуже важливо, що в «Домашній кухні» такий великий вибір страв, що навіть люди, які повинні дотримуватися спеціальної дієти, легко можуть обрати собі те, що їм до смаку, — підкреслила В.Очеретенко.

Після по-домашньому смачного обіду в експертів з’явилася ідея провести низку заходів, присвячених раціональному харчуванню, адже відомо, що боротьбу за здоров’я краще починати з профілактики. Так, на основі рекомендацій ВООЗ було підготовлено брошури «12 кроків раціонального харчування», орієнтовані насамперед на молодь.

Чи не найбільша проблема тих, хто цілий день працює або навчається, — де повноцінно пообідати? Фахівці рекомендують споживати якомога більше свіжих овочів, каші, і обов’язково гарячі страви — овочеві супи та борщі. У «Домашній кухні» саме і можна все це знайти: тут щодня готують мінімум двадцять різних салатів, стільки ж других страв з риби та м’яса, а також супи, солянки та борщі. Вітамінізувати свій раціон можна не лише свіжими овочами, але й соками-фреш із різноманітних фруктів.

Для багатьох домашня кухня це не лише свіжі і смачні страви, а змога кожному члену родини вибрати собі те, що найбільше смакує. Меню «Домашньої кухні», здається, складене за таким же принципом. На думку дієтологів, навіть ті, хто дотримується спеціальних дієт, не залишаться голодними — тут багато парових страв із м’яса та риби, подбали кухарі і про тих, хто стежить за фігурою, — окрім овочевих страв, пропонуються сирники, запіканки тощо.

До речі, саме «Домашня кухня», вигравши тендер, годувала гостей та учасників «Євробачення-2005», яке проходило у Києві. Сьогодні багато установ та офісів столиці замовляють тут собі обіди з доставкою, правда, нарікають на те, що дуже важко встояти перед спокусою — фірмовими пиріжками та тістечками. Випічка тут справді різноманітна і смачна — чимало відвідувачів постійно беруть її додому.

Серед завсідників — здебільшого молодь, багато студентів приходять сюди з ноутбуками, поєднуючи приємне і корисне. Тут смачно пахне домашніми стравами, досить затишний інтер’єр — залу поділено вигадливими арками на невеликі острівці, та й ціни доволі демократичні. Кажуть, останнім часом дедалі більше молоді забігає сюди, щоб поснідати — «Домашня кухня» подбала про спеціальне ранкове меню.

Відвідувачі іноді сперечаються, як називати цей заклад — кафе чи рестораном швидкого харчування? Співробітники «Домашньої кухні» наполягають на тому, що це «комплекс якісного харчування». Власне, для тих, хто дбає про здоров’я, це не так і важливо, головне, аби кухня залишалася справді якісною і домашньою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі