Як уникнути вироку

Поділитися
Відповідь на це запитання, мабуть, очевидна. Просто потрібно не припускатися будь-яких протиправних дій...

Відповідь на це запитання, мабуть, очевидна. Просто потрібно не припускатися будь-яких протиправних дій.

А якщо вирок виніс не суд і стосується він не позбавлення волі або штрафу, а... вашого власного здоров’я? Ми так часто використовуємо слово «вирок» щодо тяжких захворювань, але так рідко замислюємося над тим, що йому, як і вироку судовому, можна запобігти.

Сьогодні в нас нелегко знайти людину, яка не знайома з проблемою онкологічних захворювань. Хтось сам пройшов через це, у когось страждали близькі або знайомі. У нашій країні склалося так, що рак вважається вироком або принаймні дуже тяжким, страшним діагнозом. Можливо, саме тому, свідомо чи ні, ми намагаємося не думати про нього: «зі мною цього не станеться», «навіщо тривожитися про це зараз, от станеться — тоді й діятиму». Хіба не так думає багато хто з нас?

Не тільки вітчизняні вчені, а й учені всього світу давно й активно працюють над проблемою раку. І нехай поки що немає вичерпних знань про природу його виникнення (хоча й тут уже багато що зрозуміло), світова наука і медицина виробили і багаторазово клінічно перевірили методики боротьби з онкологічними захворюваннями. Довівши свою високу ефективність, вони дедалі ширше й ширше застосовуються в розвинених країнах, де про рак давно вже не говорять як про фатальну хворобу.

Насамперед з’ясувалося, що рак досить легко піддається лікуванню, якщо його виявити на ранній стадії. Судіть самі — за даними Інституту раку (США) своєчасне виявлення раку шийки матки дає змогу вилікувати 92% пацієнтів, молочної залози — 98%, а для раку передміхурової залози ця цифра може сягати 100%!

Щоб виявити схильність до хвороби або діагностувати її на ранній стадії, виникла потреба в достатньо простих і надійних методиках. І їх було розроблено. Одна з них — так званий скринінг (у перекладі з англійської — перевірка) — показала свою найвищу ефективність при ранньому виявленні чотирьох найпоширеніших видів онкологічних захворювань. Ця процедура настільки ефективна, що деякі країни ЄС включили її до національних програм боротьби з раком. Наприклад, за даними ЕССА (Європейської асоціації раку шийки матки), у Бельгії близько 70% жіночого населення регулярно проходять процедуру скринінгу з метою своєчасно виявити злоякісні утворення, у Данії — 75%, у Франції — близько 60%.

По суті скринінг є періодичною перевіркою людей, які почуваються цілком здоровими, із допомогою різноманітних тестів. За результатами тестів ще не ставиться діагноз, але стає зрозуміло, чи потрібне подальше обстеження. На цьому етапі про онкологію ще не йдеться, а отже, немає й страху перед фатальністю. У повсякденному житті середньостатистичного європейця
скринінг посідає місце десь між візитом до стоматолога чи перукаря. Проте важливість його не можна недооцінювати. На ранніх стадіях рак найчастіше протікає без видимих симптомів. А значить, невірно думати: от занедужаємо, тоді і будемо лікуватися. Тому фахівці рекомендують проходити скринінг бодай раз на рік. Якщо ви розумієте це — ви в будь-якому випадку у виграші. Тест або покаже, що тривожитися немає підстав, або дасть сигнал до негайних дій. Тоді у вашого лікаря буде достатньо часу, аби встановити діагноз і призначити курс лікування.

Ну з Європою все ясно, скажете ви. А що ж в Україні? Усім відомі випадки, коли в нас не могли поставити точний діагноз, коли рак сприймали за доброякісну пухлину, коли не помічали, як з’ясувалося, очевидного, а потім було вже пізно...

Невже єдина можливість пройти профілактику онкологічних захворювань для українця — це поїздка в Європу або США?

У березні минулого року під Києвом у районі заповідника «Конча Заспа» було відкрито заклад абсолютно нового для України типу — Лікарню сучасної онкологічної допомоги — скорочено ЛІСОД. Тут забезпечується не тільки діагностика, а й повний замкнутий цикл лікування онкологічних захворювань. Це означає: якщо в людини виявлено рак, їй не потрібно більше їздити по всьому місту і тим більше звертатися за кордон з приводу детальної діагностики або лікування, не потрібно думати, де шукати сучасні препарати, до якого лікаря краще звернутися. Не потрібно витрачати дорогоцінний час. Хто стикався з цією проблемою, розуміє, що це означає.

Безперечно, у ЛІСОД можна пройти скринінг. Усі чотири види скринінгу — раку молочної залози, раку шийки матки, раку передміхурової залози, раку прямої кишки, які довели свою високу ефективність, доступні в цій лікарні.

Ідея відкриття ЛІСОД у тому, щоб упровадити в Україні найпередовіший, вивірений у світовій практиці досвід профілактики та лікування раку. Саме тому для роботи в лікарні залучено найкращих фахівців. Член Європейського товариства медичних онкологів, Європейського товариства онкологів-гінекологів, Американського товариства клінічних онкологів, Європейської асоціації раку шийки матки Алла Вінницька, керівник клініки раку молочної залози медичного центру «Соураскі» (Ізраїль), член американської Асоціації рентгенологів, Американського товариства радіологів, Ізраїльської асоціації рентгенологів, Ізраїльської ультрасонографічної асоціації Фані Спербер, член Європейського товариства гастроінтенстинальної ендоскопії, Американського товариства гастроінтенстинальної ендоскопії Сергій Музика — це далеко не повний перелік висококласних фахівців ЛІСОД.

Проводячи скринінг, ставлячи діагноз або призначаючи лікування, лікарі ЛІСОД користуються досвідом передових у галузі боротьби з онкопатологіями країн, який базується на мільйонах клінічних випадків. Така практика не застосовується поки що в жодному з онкологічних лікувальних закладів України.

У розпорядженні лікарів ЛІСОД найсучасніше й високоточне устаткування. Наприклад, відділення захворювань молочної залози в ЛІСОД оснащено апаратом УЗД із найвищою роздільною здатністю, новітнім низькодозовим мамографом, який знижує променеве навантаження на пацієнта без шкоди якості лікування. Саме цей апарат використовується при скринінгу. Верифікацію діагнозу ЛІСОД проводить в одній з провідних гістопатологічних лабораторій світу — Patho-Lab Diagnostics, куди направляють усі без винятку цитологічні препарати.

Тому, звернувшись до ЛІСОД, кожен може бути впевнений — тут йому нададуть допомогу на найвищому рівні.

Подумайте про профілактику! Зробіть невеличке зусилля над собою. Знайте — діагноз «рак» більше не вирок.

Детальніше про можливості профілактики, діагностики і лікування в ЛІСОД можна дізнатися на сайті www.lissod.com або зателефонувавши за номерами:
8-800-500-11-00, (044) 520-94-00.

Ліцензія №300366 Серія А В, видана Міністерством охорони здоров’я України 11.12.2006 р.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі