У хлібі, який споживають українці, вміст солі складає від 1,07 до 1,7 г на 100 г. Водночас українець споживає приблизно 250 г хліба на добу. Таким чином, споживаючи денну норму, українці отримують з їжею значну кількість солі в організм, яка перевищує рекомендовані норми. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.
Для того, щоб врегулювати кількість споживання солі, Міністерство звертається до всіх виробників хлібобулочних виробів з пропозицією скоротити кількість солі, яка використовується в хлібі, до показника не вище 0,9 г на 100 г продукту.
“Це можна робити поступово, щоб споживачі звикали до менш солоного смаку (як це було, наприклад, у Фінляндії). Крім того, такий крок може допомогти виробникам обрати інші технологічні підходи для поліпшення процесів ферментації, які сприятимуть покращенню смаку і текстури хліба без необхідності додавання великої кількості солі,” – зазначає Міністерство охорони здоров'я.
Для того, щоб поліпшити смакові якості хлібобулочних виробів, на думку експертів міністерства, можна використовувати трави і спеції, а також ферментовані продукти, які компенсують зменшення солі у готовому хлібі.
Чому сіль є небезпечною?
Спеціалісти Міністерства охорони здоров'я наголошують, що значна кількість натрію, який ми вживаємо у вигляді харчової солі, може спричинити розвиток серцево-судинних захворювань. “Україна вже два роки має певні обмеження, запроваджені в межах реформи шкільного харчування. Для хліба, який їдять у закладах освіти й інших, де перебувають діти, вміст солі не має перевищувати 0,45 г на 100 г готового продукту. Проте важливо, щоб діти й відповідальні за них дорослі мали можливість харчуватися більш здорово, не лише в школі, а й вдома, адже це піде на користь усім, і разом з іншими заходами зробить українців здоровішими,” – зазначено в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.
За даними фахових досліджень у 2019 році, українці споживають приблизно 12,6 г солі за одну добу. Водночас експерти рекомендують добову норму не більше 5 г.
Як повідомлялося раніше, вченим з Франції вдалося відтворити рецепт хліба, який пекли давні єгиптяни. В ті часи використовувалися два види зерна: звичайний ячмінь і пшениця сорту еммер.