Трутні долають туберкульоз

Поділитися
Народна мудрість не дуже жалує трутнів, на відміну від трудолюбивої бджоли, міцно пов’язавши їхній спосіб життя з людськими лінощами й дармоїдством...

Народна мудрість не дуже жалує трутнів, на відміну від трудолюбивої бджоли, міцно пов’язавши їхній спосіб життя з людськими лінощами й дармоїдством. Утім, схоже, завдяки науковцям Інституту бджільництва ім.Прокоповича, що у Гадячі на Полтавщині, ці комахи себе реабілітували. Сенсаційне відкриття гадяцьких бджолярів може зупинити епідемію туберкульозу в Україні.

Тривалий час гадяцькі пасічники проводили лабораторні дослідження впливу порошку, виготовленого з личинок трутнів, на збудника туберкульозу — паличку Коха. І зрештою свій унікальний винахід запатентували під назвою «білар».

Спільні дослідження полтавських і харківських учених довели, що порошок з личинок трутнів здатен розщеплювати жирові оболонки палички Коха. Адже збудника недуги надійно захищає саме оболонка.

— Її розщеплення і є найголовнішою проблемою у процесі лікування туберкульозу, — каже заступник директора інституту, кандидат технічних наук Ірина Прохода. — Чимало вчених пропонують різні методи вирішення цієї проблеми, створюючи протитуберкульозні лікарські препарати. Але майже всі вони чинять негативний побічний вплив на організм людини. Секрет нашого відкриття полягає в тому, що бджоли виробляють не лише віск, а й ферменти для його розщеплення.

Таких ферментів вдосталь і в личинках трутнів. Вони розщеплюють не лише віск, а й жировий захист збудників туберкульозу. Без оболонки паличка Коха стає доступною для ліків. Таким чином відпадає потреба у сильнодіючих медикаментах, від негативних впливів яких потерпає під час лікування організм людини.

Гадяцькі винахідники отримують чимало пропозицій від фармацевтів, які хотіли б брати участь у розробках унікальних ліків. Утім, цілющі властивості личинок трутнів серед пасічників відомі здавна. Народна медицина використовує їх для поліпшення пам’яті, підвищення імунітету, омолодження тощо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі