НОВИЙ БЛОКБАСТЕР «САНОФІ-СІНТЕЛАБО»

Поділитися
Хвороби не визнають ані расових, ані етнічних, ані релігійних відмінностей. Водночас для людей зі, ...

Хвороби не визнають ані расових, ані етнічних, ані релігійних відмінностей. Водночас для людей зі, скажімо, тими чи тими релігійними переконаннями деякі сучасні й результативні методи боротьби з недугами інколи можуть бути неприйнятні. Конкретний приклад. Дуже багато мусульман, які пережили складну ортопедичну операцію та знають про її практично неминучі важкі наслідки, відмовляються від їх профілактики. Чому? Відповідь проста: усі превентивні засоби, що існували донедавна, виготовлялися на основі тваринних, зокрема свинячих тканин.

Сьогодні можна з упевненістю констатувати — ця (як, утім, і багато інших) проблема залишилася в минулому. На світовому ринку з’явився новий препарат АРІКСТРА — спільна розробка компаній «Санофі-Сінтелабо» й «Органон». Новинка повністю синтетична, отож дозволяє успішно проводити профілактику й боротися з негативними наслідками серйозних ортопедичних операцій і в мусульманських країнах. Утім, це далеко не єдина перевага АРІКСТРИ.

Існують захворювання, при яких кров згортається тоді, коли вона не мала б цього робити. Утворюється згусток — тромб, котрий утрудняє кровообіг чи, що ще гірше, перешкоджає йому. Часткова чи повна закупорка судини тромбами називається «тромбоз».

Якщо згустки утворюються у венах, розміщених у ділянці гомілок і таза, виникає тромбоз глибоких вен (ТГВ). Тромбози бувають найчастіше в осіб, котрі перенесли серйозні операції, особливо ортопедичні чи онкологічні. Підвищений ризик захворювання існує в людей, що тривалий час перебували на постільному режимі чи в гіпсі, у вагітних, курців, літніх тощо.

За статистикою, у чверті пацієнтів, які перенесли будь-яку хірургічну операцію і не пройшли ніякого профілактичного лікування, згодом з’явиться ТГВ. Якщо його не лікувати, згусток збільшуватиметься. Крім того, частинки тромбу, відриваючись, здатні мігрувати по судинах аж до легень. «Мандрівники» повністю або частково порушують кровообіг у цій ділянці й можуть спровокувати тромбоемболію легеневої артерії (ТЕЛА) або її гілок. Згадана патологія не лише дуже дорога — лікування її потребує великих затрат (скажімо, у США на лікування одного пацієнта з ТЕЛА може бути витрачено до 10 тис. доларів), та й, м’яко кажучи, малоприємна — супроводжується задишкою, кашлем, дихальними розладами (болем при диханні) і кровохарканням. Вона — третя (!) за частотою причина смерті у високорозвинених країнах.

Уже кілька десятків років лікарі всього світу для лікування та профілактики не лише венозних, а й артеріальних тромбоемболічних ускладнень широко використовують препарат під назвою гепарин. Гепаринотерапія ефективна при гострому інфаркті міокарда, нестабільній стенокардії, ТГВ, ТЕЛА та деяких інших станах. Однак гепарин має низку мінусів. Серед них — ризик розвитку кровотеч, оскільки препарат складно правильно дозувати. При тривалому застосуванні гепарину може виникнути остеопороз — «розрідження» кісткової тканини, що різко підвищує ризик переломів. Крім того, гепарини мають невелику — 24% — біодоступність.

Природно, учені не могли не замислитися: як підвищити ефективність гепарину, передбачуваність його дії, знизити ризик побічних ефектів? У результаті тривалих цілеспрямованих досліджень з’ясувалося, що антикоагулянтний (такий, що перешкоджає підвищеній зсілості крові) ефект властивий лише невеликій ділянці молекулярного ланцюга гепарину. Його вдалося виділити окремим, але самостійно діючим фрагментом. Так з’явився низькомолекулярний гепарин (НМГ). Основні переваги НМГ — до 98% підвищилася біодоступність препарату. Дія НМГ більш передбачувана, лікар, використовуючи препарат у зазначених фірмою-виробником терапевтичних дозах, не остерігається передозування. Значно знизився ризик остеопорозу.

Першою компанією, що створила НМГ, була саме «Санофі», яка 1985 р. випустила препарат «Фраксипарин». І досі, що підтверджено численними клінічними дослідженнями, «Фраксипарин» — єдиний з-поміж НМГ — безпечніший і ефективніший, аніж гепарин. Але, як відомо, немає межі досконалості. Навіть при використанні «Фраксипарину» рівень профілактики тромбозів залишався недостатнім. Так, при операціях на суглобах, переломах трубчастих кісток (приміром, стегна) ризик тромбоемболічних ускладнень за відсутності хоч якої-небудь профілактики зростає до 60%. НМГ же спроможні знизити його до 16 — 20%, але не більше.

Торік у грудні в США було зареєстровано АРІКСТРУ — перший синтетичний препарат для профілактики ТГВ і ТЕЛА у пацієнтів із травматичним переломом стегнової кістки і тих, хто переніс ендопротезування тазостегнового чи колінного суглоба. Переваги АРІКСТРИ — абсолютна однорідність (навіть молекула НМГ не може нею похвалитися, у ній є «баласт», через який можуть виникати небажані побічні ефекти). А це означає, що вся молекула активна і діє цілеспрямовано. Оскільки препарат виробляється хімічним шляхом, він однорідний і від серії до серії. І, що не менш важливо, завдяки АРІКСТРІ повністю виключено ризик патогенного зараження. Будь-яка тваринна тканина може піддатися інфікуванню як відомими, так і не відомими медикам вірусами. Отже, існує певний ризик їх передачі через лікарський препарат, виготовлений на основі цієї тканини, людині. Ну і найголовніше — під час клінічних досліджень АРІКСТРА продемонструвала, що при великих ортопедичних операціях вона ефективніша за НМГ на 50—55%. Тобто аж на 50—55% знижує ризик утворення тромбозів!

До речі, попередник АРІКСТРИ «Фраксипарин» — єдиний ін’єкційний препарат, що випускається в безпечних для медперсоналу шприцах. Вони оснащені спеціальною прозорою муфтою — другим циліндром: ним закривається голка відразу після ін’єкції. При розробці АРІКСТРИ і ця тема отримала свій розвиток. Новий продукт «Санофі-Сінтелабо» й «Органон» випускається в шприцах із автоматичною системою захисту. З одного боку, це ще більше підвищує безпеку, з іншого — спрощує використання шприца.

Нещодавно АРІКСТРА одержала реєстраційне свідоцтво МОЗ України. Зараз фахівці «Санофі-Сінтелабо» ознайомлюють наших медиків із цим препаратом, а невдовзі очікується поява АРІКСТРИ на вітчизняному фармацевтичному ринку.

Французька фармацевтична фірма «Санофі» заснована 1973 р. Це — міжнародна компанія (персонал понад 30 000 чоловік, оборот понад 5 млрд. доларів США на рік), що входить до 25 найбільших фармацевтичних фірм світу. 1994 р. до складу «Санофі» включено компанію «Стерлінг Вінтроп» з оборотом понад 1,2 млрд. доларів США. У травні 1999-го відбулося об’єднання «Санофі» з французькою компанією «Сінтелабо» (персонал понад 8800 чоловік, оборот більш як 2,5 млрд. доларів США на рік).

Один з основних напрямів діяльності «Санофі» — фундаментальні наукові дослідження. Протягом багатьох років компанія інвестує в них понад 15% обороту.

В Україні «Санофі» має представництво з 1993 року. За дев’ять років активної роботи на українському фармацевтичному ринку компанія ввійшла до числа лідируючих виробників. Вона пропонує українському споживачу високоякісні препарати для лікування кардіологічних, неврологічних, гінекологічних захворювань, профілактики та лікування тромбозів, лікування епілепсії, широкий спектр протибольових і спазмолітичних препаратів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі