НОВИНИ МЕДИЦІНИ

Поділитися
Страждаєте від астми? Їжте яблука! Здавна відомо, що найзвичайнісінькі фрукти містять велику кількість різноманітних поживних речовин...

Страждаєте
від астми?
Їжте яблука!

Здавна відомо, що найзвичайнісінькі фрукти містять велику кількість різноманітних поживних речовин. Це й вітаміни, які посилюють основні життєві функції організму, і пектин, який регулює функцію кишечника, і макро- та мікроелементи, необхідні для нормального кровотворення, регуляції артеріального тиску тощо.

Останні дослідження проливають світло на ще одну корисну властивість фруктів. Відомо, що яблука та груші містять чимало флавоноїдів, речовин-антиоксидантів. Нагадаємо, антиоксиданти нейтралізують так звані вільні радикали, які утворюються в організмі за несприятливих умов (брак кисню, запалення, перевтома, отруєння). Вільні радикали порушують цілісність клітин організму, сприяють прискореному розвитку хронічних захворювань тощо.

Нідерландські вчені, пише American Journal of Respiratory Critical Care Medicine, простежили за тим, як харчові звички понад 13 тис. людей пов’язані з розвитком та перебігом хронічних захворювань. Дослідження тривало три роки. Виявилося, що голландці, які вживали яблука або груші щодня, значно рідше хворіли на хронічний бронхіт, бронхіальну астму та емфізему легень. Навіть якщо вчені діагностували хворобу на початку дослідження, то при вживанні яблук та груш функція легень була значно кращою, перебіг захворювання був легшим (менша задишка, кашель). Разом із тим з’ясувалося, що часте споживання чаю, який також містить флавоноїди, не має такого позитивного ефекту, як фрукти.

Потрапив
у ДТП — завітай до психіатра

За даними англійських дослідників, після перенесеної дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) в людини протягом одного року нерідко спостерігаються певні психічні порушення.

Доктор Річард Мейо з Оксфордського університету (Великобританія) обстежив 773-х осіб — водіїв, велосипедистів або пішоходів, що потрапили у ДТП. Всі обстежені були віком від 17 до 69 років. Основні психічні порушення виникали протягом перших трьох місяців і спостерігалися протягом всього першого року після пригоди. У половини обстежених виявився страх перед поїздками, ще у половини — посттравматичні стресові порушення, у 60% — загальна тривожність.

Депресія
і вагітність

Попри те, що медики приділяють велику увагу питанням післяпологової депресії у жінок, виявляється, що куди частіше зустрічається депресія під час вагітності.

Доктор Джонатан Іванс з Бристольського університету (Великобританія) та його колеги оцінювали частоту та вираженість депресії у 9028 вагітних. В результаті було встановлено, що 14% майбутніх мам на 32 вагітності мають симптоми депресії, тоді як на восьмому тижні після пологів від депресії потерпають лише близько 9% жінок.

Наслідки так званої допологової депресії ще не вивчені. Але психопатологічні зміни під час вагітності можуть впливати на умови розвитку майбутньої дитини. Отже, підкреслює British Medical Journal, потрібно негайно проводити дослідження, щоб встановити: які наслідки може мати депресія під час вагітності. Лікування депресії ускладнюється тим, що більшість препаратів з групи антидепресантів можуть проникати через плаценту і негативно впливати на розвиток плода.

Консультації
за допомогою
e-mail

Англійські медики вважають: використання сучасних можливостей електронної комунікації через Інтернет допоможе встановити ефективніше спілкування між лікарем та пацієнтом. Річ у тім, що у Великобританії, так само як і у США, лікарям хронічно бракує часу на спілкування з пацієнтом, тоді як фактично час спілкування між лікарем та пацієнтом продовжує зростати.

Деякі лікарі вважають, що для виправлення цієї ситуації необхідно не зменшувати навантаження на медиків (воно все одно не зменшиться), а виробити інші способи провадження лікарської практики.

В цій ситуації, стверджує British Medicsl Journal, може стати у пригоді електронна пошта. Проведення консультацій за допомогою e-mail має такі самі переваги як і консультації телефоном, однак ані лікар, ані пацієнт не змушені розшукувати один одного для проведення відповідної розмови.

Спілкування за допомогою електронної пошти та створення спеціальних веб-сторінок в Інтернеті допоможе й у таких рутинних ситуаціях, як призначення часу візиту, надання рекомендацій та забезпечення пацієнта освітньою інформацією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі