НОВИНИ МЕДИЦІНИ

Поділитися
Генотерапія у запобіганні раку Дуже обнадійливі результати отримали американські учені в лабораторних дослідах на мишах...

Генотерапія
у запобіганні раку

Дуже обнадійливі результати отримали американські учені в лабораторних дослідах на мишах. Кей Уберт, професор мікробіології та імунології медичного коледжу імені Джефферсона (штат Філадельфія), заявила, що її команді вдалося запобігти розвитку онкоутворень у мутантних мишей, позбавлених гена FHIT. Цей ген у нормі відповідає за знищення ракових клітин ще до того, як вони починають свій неконтрольований ріст (як відомо, спонтанні ракові клітини утворюються навіть у здоровому організмі, однак там вони гинуть, перш ніж встигають утворити злоякісну пухлину).

Особливий резонанс у науковому середовищі викликало те, що цей ген уводився мишам перорально. «Ми знали, що вже навчилися вбивати ракові клітини в лабораторії, — заявила на прес-конференції професор Уберт, — проте ми не знали, що станеться з вірусами під впливом шлункового соку». Результати експериментів засвідчили, що цей напрям дуже перспективний при запобіганні багатьом формам злоякісних новоутворень — від раку грудей до раку прямої кишки.

Дослідники не стверджують, що їхня методика придатна для повного зцілення від раку, проте отримані ними результати можуть допомогти в пошуках нових засобів лікування та профілактики онкозахворювань. Зокрема у випадках, коли ген FHIT, який має бути в кожній клітині, руйнується під впливом канцерогенів, таких, приміром, як сигаретний дим.

Оптимістична демографія
по-американськи

Серед промислово розвинених країн демографічне зростання у найближчі десятиліття збережеться лише в Сполучених Штатах Америки, стверджують експерти ООН у доповіді, опублікованій минулого тижня. Крім того, до 2050 року США залишаться єдиною промислово розвиненою країною в двадцятці найбільш населених країн світу (1950 року у цій двадцятці було десять розвинених країн світу, а до 2000 року їх залишилося лише три — Японія, Росія та США). Експерти стверджують, що населення країн, що розвиваються, до 2050 року зросте з нинішніх 4,9 мільярда чоловік до 8,2 мільярда, тоді як населення розвинених країн ледь утримається на позначці 1,2 мільярда чоловік.

«Ці зміни матимуть безпрецедентні економічні, соціальні та політичні наслідки, — стверджує Джозеф Шамі, директор департаменту ООН із проблем населення. — Вони становлять основу для формування нових відносин як між країнами, так і між групами країн».

Демографічні прогнози найретельнішим чином використовуються не лише у визначенні бізнес-пріоритетів і соціальної політики як на державному, так і на корпоративному рівні. Ці тенденції мають вирішальне значення у процесі формування оборонних стратегій усіх держав.

«Після Другої світової війни в Європі проживало 22 відсотки всього населення Землі, тоді як на частку Африки припадало лише 8 відсотків, — говорить пан Шамі. — Зараз це відсоткове співвідношення практично вирівнялося і становить по 13 відсотків на кожен континент, проте до 2050 року чисельність населення Африки втричі переважатиме населення Європи». І це попри спустошливу епідемію СНІДу в Африці, який, за оцінками фахівців, забере найближчими роками десятки мільйонів людських життів. Привертає увагу й перспектива зміни балансу між ізраїльтянами та палестинцями. Якщо перших нині налічується 6 мільйонів, а других — 3,2 мільйона чоловік, то до 2050 року чисельність населення Ізраїлю й Палестини становитиме 10,1 мільйона і 11,8 мільйона чоловік відповідно.

Зате Америці довелося переглянути свої демографічні прогнози в бік їх збільшення. Замість очікуваних 8,9 мільярда чоловік 2050 року спеціалісти пророчать 9,3 мільярда (а деякі розщедрилися аж на 10,9 мільярда). Щоправда, біле населення на той час становитиме Америці явну меншість. Як, утім, і в цілому на планеті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі