1990 року з тисячі єгипетських новонароджених до п’ятирічного віку не доживали 104 малюки. 2005 року цей показник, за даними ЮНЕСКО, знизився на 68 відсотків. Тільки Чехії вдалося домогтися більшого прогресу в цьому напрямі — 69 відсотків. Щоправда, Єгипет до того ж домігся ще й 52-відсоткового скорочення смертності серед породілей (у Верхньому Єгипті цей показник досягає 59%).
Єгипетський перелом настав 1992 року, від того моменту, як USAID (US Agency for International Development — Американське агентство міжнародного розвитку) та його підрядчик — компанія John Snow ініціювали дослідження стану здоров’я матерів і дітей у Верхньому Єгипті. 1994 року в країні відбулася Міжнародна конференція з проблем населення і розвитку, після якої керівництво Єгипту усвідомило не тільки потребу негайних заходів, а й те, якими ці заходи мають бути бодай у першому наближенні. Саме на 90-ті роки минулого століття в Єгипті припав період масового поширення телебачення. Це й було використано в спільному проекті єгипетського міністерства охорони здоров’я та USAID, які запустили масовану просвітительську кампанію для жінок. По телевізору їх постійно закликали звертатися до лікаря як у разі вагітності, так і для запобігання небажаній вагітності. А паралельно з цим були організовані спеціальні тренінги для медиків. Як виявилося, найскладнішим було навчити лікарів і медсестер правильно вести відповідні протоколи як у пренатальному, так і в постнатальному періодах. У результаті діарею, яка завжди розцінювалася як смертельний вирок новонародженому, перевели в розряд хвороб середньої ваги.
Крім того, було створено групу міжнародних волонтерів Save the Children, які опікувалися станом здоров’я матерів і дітей. Понад те, у 30 найвідсталіших і важкодоступних селах були організовані короткострокові курси для місцевих жительок із тим, щоб вони могли вирішити власні проблеми та допомогти в їх вирішенні своїм односельчанкам. І, можливо, найголовніше — ініціаторам проекту вдалося домогтися сприяння з боку духовних лідерів країни. Адже, як відомо, іслам засуджує застосування контрацептивів, наполягаючи на тому, що кожна дитина є божим благословенням. Проте спільними зусиллями вдалося домогтися визнання того факту, що ситуацію, за якої гинуть мати чи дитина, навряд чи можна вважати благословенням.
Результат: уже 2003 року контрацептивами користувалося 60 відсотків єгиптян. А ось зі зверненням до лікаря у разі вагітності ситуація дещо складніша. Далеко не всі єгиптянки готові дотримуватися цієї телевізійної поради — багатьох тримає вдома традиція народжувати самостійно. Правда, тепер навіть найупертіші формулюють свою відмову так: «Коли в мене все буде нормально, навіщо мені звертатися до лікаря?» От саме на те, щоб навчити жінок відрізняти «нормальність» від «ненормальності», і спрямовані нині основні зусилля професіоналів і волонтерів.