ДЕШЕВШЕ, ЕФЕКТИВНІШЕ, ФУНКЦІОНАЛЬНІШЕ

Поділитися
Південноафриканські вчені розробили новий тест, що дозволяє визначати в крові як наявність вірусу імунодефіциту людини, так і рівень його вмісту...

Південноафриканські вчені розробили новий тест, що дозволяє визначати в крові як наявність вірусу імунодефіциту людини, так і рівень його вмісту. Цей тест не лише на 80 відсотків дешевший від існуючих, а й значно ефективніший. Він дозволяє аналізувати зразки крові навіть п’ятиденної давності, що істотно полегшує проблему ВІЛ-діагностики, скажімо, у сільській місцевості. Новий метод розробили співробітники Університету Вітватерсранда за фінансової підтримки фармацевтичної компанії Bristol Myers Squibb. Виготовлятиме тест каліфорнійська компанія Beckman Coulter.

Про активну підтримку просування нового тесту на ринок уже заявив колишній президент США Білл Клінтон. Створений ним фонд займається організацією поставок до країн Африки антивірусних препаратів, спрямованих на лікування СНІДу, туберкульозу та малярії. Основний упор при цьому працівники фонду робили на генеричні версії медикаментів. За їхніми розрахунками, лікування одного пацієнта, хворого на СНІД, може коштувати в цьому випадку не більше 140 доларів на рік. Проте нинішня американська адміністрація вимагає, щоб бюджетні кошти, які виділяються на ці потреби, витрачалися лише на придбання виключно запатентованих і дуже дорогих ліків.

ВООЗ уже визнала вищу ефективність і доступність деяких препаратів, переважно індійського виробництва, і готова вивчити результати застосування інших медикаментозних засобів. Однак для перевірки їхньої ефективності необхідні тести, спроможні фіксувати рівень вмісту вірусу в крові пацієнта. Поки ці тести виробляли американські компанії, для індійських і африканських дослідників вони були надто дорогими. Проте новий тест, за словами Джона Мак-Голдріка, віце-президента компанії Bristol, спроможний полегшити долю мільйонів людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі