Ще недавно вважалося, що проблеми зайвої ваги, особливо серед дітей, притаманні багатим країнам, а населення бідних — більшою мірою потерпає від недоїдання. Проте недавнє дослідження міжнародної спеціалізованої організації боротьби з огрядністю, яке проходило в 91 країні світу, виявило, що навіть у багатьох бідних країнах кількість дітей із надлишковою вагою перевищує кількість дітей виснажених.
Загалом на планеті 25 відсотків дітей віком до п’яти років мають надлишкову вагу, а то й ожиріння. Найбільший відсоток таких дітей зареєстровано на Мальті. Далі йдуть Італія та США. Тут кількість гладких хлопчиків і дівчаток практично однакова. А ось у Чилі, Німеччині, Франції та Великобританії від надлишкової ваги потерпають переважно дівчатка. Зате в Японії, Сингапурі, Китаї і Гонконгу помітно більше товстих хлопчиків. Але найтривожнішим виявився той факт, що навіть у найбідніших країнах (Марокко, Замбії тощо) від ожиріння потерпає кожна п’ята дитина віком до чотирьох років. А Єгипет за цим показником вийшов на рівень міжнародних стандартів. Утім, як і Мексика, Чилі й Перу, де надлишкова вага простежується в кожної четвертої дитини.
Світова організація охорони здоров’я, під егідою якої проводилося це дослідження, пов’язує таку «демократизацію» ожиріння з навальними темпами завоювання нових ринків компаніями, що продукують так звану «халтурну» їжу, до якої належать всюдисущі гамбургери, чіпси, хот-доги й газована солодка вода. І ВООЗ планує оголосити цій продукції бій не менш рішучий, ніж нинішня війна проти тютюнових компаній.