З появою ШІ у студентів потрібно розвивати емоційний інтелект – Ярошенко

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
А заклади освіти мають прописати чіткі правила використання ШІ.

Українській системі освіти потрібно вже шукати нові підходи до навчання, які дадуть змогу використати потенціал технології штучного інтелекту, але при цьому змушуватиме учнів та студенів вдаватись до власного критичного мислення, пише керівниця центру наукометрії та цифрової підтримки досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тетяна Ярошенко у статті «Виклики штучного інтелекту для освіти й науки».

Вона зазначає, що нещодавно резонансна історія трапилась в Індії, де  студент подав позов на університет через незарахований іспит, написаний за допомогою штучного інтелекту. Ключовим аргументом позову була -  відсутність в університеті чітких правил щодо використання ШІ та можливостей використання його як допоміжного інструменту.

«Тож кожен університет або навчальний заклад має ухвалити власну політику щодо використання ШІ. В Україні одним із перших це зробив НТТУ КПІ ім. І.Сікорського. Замість категоричних заборон університети всього світу роблять ставку на свідоме застосування технологій: студенти мають створювати оригінальні роботи й обов’язково зазначати, де саме використовувався ШІ — для перекладу, аналізу даних чи створення презентацій», - підкреслює експертка.  

На її думку окремі чітко прописані правила можна встановлювати взагалі для кожної окремої програми, оскільки це забезпечить прозорість процесу і дасть змогу зберегти баланс між інноваціями та академічною доброчесністю.

Як приклад Ярошенко наводить Університет Північної Кароліни, де для студентів створили чіткі схеми, які пояснюють правила роботи з ШІ та застерігають від можливих ризиків. Основний принцип, яким керувались в університеті - ШІ може допомогти вам думати, але не думати за вас. Зокрема, студентів закликають критично оцінювати створений ШІ контент, оскільки існують ризики використання ним недостовірної та неперевіреної інформації.

Чи не найважливішими факторами, на думку науковиці, для майбутніх поколінь тепер є розвиток емоційного інтелекту і навичок командної роботи.

Як зазначала Олександра Дмитренко у матеріалі «Інтелект успіху», сьогодні учнів від будь-яких знань відділяє всього один пошуковий запит, тому діти можуть у будь-який момент дізнатись необхідну інформацію. Тому так важливо формувати у них емоційний інтелект, який допоможе в розумінні власних потреб і бажань, визначенні свого місця в соціумі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі