Випробування глобалізацією

Поділитися
Найпрестижніші ВНЗ США, не докладаючи особливих зусиль, ось уже півстоліття відбирають по всьому світі найталановитіших, багатообіцяючих студентів...

Найпрестижніші ВНЗ США, не докладаючи особливих зусиль, ось уже півстоліття відбирають по всьому світі найталановитіших, багатообіцяючих студентів. Котрі, крім усього іншого, збагачують американську економіку на 13 мільярдів доларів щороку. Проте нині, вперше за останні тридцять років, кількість іноземців, які прагнуть здобути освіту в США, почала зменшуватися. При цьому кількість заявок скоротилася на 28%, а самих студентів — на 6%. Зокрема кількість студентів із Індії і Китаю, які претендують на американський диплом, зменшилася удвічі.

З-поміж основних причин такого явища як самі іноземці, так і американці передусім називають проблеми з одержанням візи. Найбільше це позначилося на абітурієнтах із мусульманських країн. Зате в азіатських і європейських країнах не меншу роль зіграли й зусилля національних урядів із підвищення конкурентоспроможності власної системи вищої освіти. Зокрема в Китаї затверджено програму перетворення сотні китайських університетів на науково-дослідні центри світового рівня. Аналогічних зусиль докладають уряди Великобританії, Німеччини, Канади й Австралії.

Проте саме американські університети поки ще «приречені» посідати позиції лідера у глобальному рейтингу конкурентоспроможності ВНЗ. Відповідно до критеріїв Shanghai Jiao Tong University, що враховують кількість лауреатів Нобелівської премії, вирощених у стінах кожного ВНЗ, 17 із 20 кращих ВНЗ знаходяться в Америці. Загалом у США 2002 року (найсвіжіші з наявних даних) навчалося 586 тисяч іноземних студентів, тоді як у Великобританії, котра посідає другий рядок у табелі про ранги, — 270 тисяч. Щоправда, торік, за попередніми оцінками, британський показник збільшився на 15 відсотків, тоді як американський зменшився. Загалом щороку близько двох мільйонів студентів вирушають у пошуках закордонного диплома. А до 2025 року їх кількість має зрости вчетверо.

З огляду на це, німецький уряд надає вищу освіту іноземним студентам і зовсім безкоштовно. Сьогодні Німеччина посідає третє місце за кількістю іноземних студентів, а темпи приросту за минулий рік перевищили 10 відсотків.

Китай і Індія поки що охоче відпускають своїх абітурієнтів на навчання за кордоном, однак докладають величезних зусиль для повернення назад наукових співробітників і викладачів, які вже реалізували себе. Нині в США здобувають освіту 80 тисяч індійських студентів і 62 тисячі — китайських. Армія студентів по всьому світі зросла з 11 млн. 2000 року до 16 млн. 2005 року. І провідним університетам світу вже нині доводиться вести запеклу конкурентну боротьбу за кожного з них.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі