Міністерство освіти та науки України працює над наказом, який суттєво може обмежити дистанційне навчання у школах. Однією з умов для роботи шкіл в очному режимі є наявність укриття, що логічно в умовах війни. Чи знають у МОН, скільки шкіл мають захисні споруди, розповіла Оксана Онищенко у статті «Наказ-невидимка. Чому МОН хоче ліквідувати дистанційне навчання?».
На запит ZN.UA у відомстві зазначили, що в Україні у закладах загальної середньої освіти є 10 111 укриттів. На додаток є ще 2 416 інших субʼєктів господарювання, якими користуються школи. При цьому, скільки шкіл не мають укриттів дізнатися не вдалося, адже МОН «не проводить відповідних обстежень та не є розпорядником цієї інформації».
У міністерстві запевнили, нібито знають про проблему з укриттями та працюють над її вирішенням у прифронтових і прикордонних районах. Для цього є декілька шляхів. Перший – це державна субвенція на побудову укриттів. МОН вже затвердило 57 проєктів ремонту та будівництва укриттів, серед них 53 для восьми прифронтових і прикордонних із Росією областей України.
«Але субвенція не покриє всіх потреб громад, тому другий шлях — пошук донорських коштів. І третій — області можуть отримати державну субвенцію (1 млрд грн) на шкільні автобуси, аби підвозити дітей до шкіл, у яких є укриття. Та чи погодяться батьки на щоденне підвезення дітей під обстрілами поганими дорогами?», – підсумувала Онищенко.
За словами авторки, наказ Міносвіти №850 «Про затвердження порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні», навколо якого ведуть активні дискусії, матиме серйозні наслідки. При цьому він позначиться як на дітях, так і на школах загалом. Попри це надії на те, що наказ суттєво змінять після доопрацювання також не багато.