Могилянка. Благодійний бал

Поділитися
Могилянка.  Благодійний бал
Спираючись на ідею особистої та академічної свободи, Могилянка стала майданчиком для інновацій.

Суспільні трансформації починаються з центрів незалежної думки, точок кипіння, які продукують нові ідеї для позитивних змін. Роль таких точок мають узяти на себе прогресивні університети. Вони повинні не просто продукувати інновації, а об'єднувати навколо своїх ідей представників різних сфер суспільного життя - науки, бізнесу, культури. Тих, хто поділяє цінності цих університетів і здатен продукувати ідеї та смисли для позитивних змін у суспільстві.

Прикладом такого об'єднання навколо ідей стала благодійна кампанія "Свобода. Лідерство. Інновації. Творимо майбутнє разом!", ініційована одним із найстаріших і найпрогресивніших вишів країни - Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА). Кампанія розпочалася благодійним вечором. Усі кошти, зібрані на ньому, підуть на підтримку стратегічних проектів Могилянки.

На першому благодійному вечорі, що проходив у приміщенні музею "Духовні скарби України", зібралося багато іменитих друзів та випускників університету: політиків, бізнесменів, громадських діячів. Серед них - міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета, міністр освіти і науки Сергій Квіт, міністр кабінету міністрів Остап Семерак, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Роман Качур, голова Донецької ОДА Сергій Тарута, голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Алан Ремі, Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні доктор Генрик Літвін, Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Вольф Дітріх Хайм , голова правління "Райффайзен Банку Аваль" Володимир Лавренчук, голова правління "Монделіс Україна" Тарас Лукачук.

У своїх вітальних промовах гості підкреслювали: спираючись на ідею особистої та академічної свободи, Могилянка стала майданчиком для інновацій. Почесний президент НаУКМА В'ячеслав Брюховецький зауважив: "Усі ми - викладачі, студенти, випускники Києво-Могилянської академії, робимо одну справу. Ми ще навіть не усвідомили, наскільки вона важлива".

Адам Міхнік, почесний професор НаУКМА, відомий польський журналіст і громадський діяч, один із лідерів та ідеологів польської "Солідарності", підкреслив, що Україна сьогодні- найважливіша для Європи країна: "Слова "свобода", "лідерство", "інновації" - дуже знакові слова. Якщо десь сьогодні і є майстер свободи й інновацій, лідер, то це - український народ, особливо представники Києво-Могилянської академії".

Володимир Лавренчук, голова правління "Райффайзен Банк Аваль", назвав Києво-Могилянську академіюлегендарною установою, з якою дуже тісно пов'язана новітня історія країни. "Можна згадати всі Майдани; жодна революція не відбулася без участі Академії. Це великі честь та обов'язок - бути в Академії, святкувати подію, яка є для неї історично важливою. "Райффайзен Банк Аваль" - банківська установа, отож ми радо допомагатимемо і підтримуватимемо її грошима", - пообіцяв меценат.

Всі кошти, зібрані під час благодійної кампанії, будуть спрямовані на три проекти, які сьогодні є пріоритетними для розвитку Києво-Могилянської академії : "Мережі ХХІ століття", "Розвиток Докторської школи " та "Англомовні реферовані видання". Кожен із добровільних благодійників міг визначитися, який саме проект і як хоче підтримати.

Проект "Мережі ХХІ століття" (комплексна модернізація інформаційної мережі НаУКМА) відповідає найвищим світовим вимогам до університетських інформаційних мереж і передбачає створення єдиного інформаційного середовища для застосування новітніх технологій в освітній, науково-дослідній та адміністративній діяльності університету.

Проект "Розвиток Докторської школи" сприяє розбудові першої і єдиної в Україні докторської школи європейського зразка, яка має сім докторських програм (PhD). "Докторська школа НаУКМА славна в усьому світі. Нам треба подолати розрив між дослідженнями і освітою. І докторська школа у цьому сенсі вкрай важливий проект", - зазначив М. Мінаков, доктор філософських наук, викладач Києво-Могилянської академії, президент Фонду якісної політики .

Проект "Англомовні реферовані видання " допоможе університетові ширше представити свої здобутки та інтегруватися до міжнародної академічної спільноти.

Гостям вечора презентували також незвичайний концерт в унікальному "могилянському" форматі. Це партнерський проект Любомири Бурлачук, заступника декана Києво-Могилянської бізнес-школи, та Володимира Сіренка, народного артиста України, лауреата Державної премії України ім. Т. Шевченка. Коротка програма з участю Національного камерного ансамблю "Київські солісти" включала блискуче виконання творів Й.С.Баха, Б. Бріттена та В.А. Моцарта. Сольні партії виконували концертмейстр ансамблю, лауреат міжнародних конкурсів Тарас Яропуд і лауреат міжнародних конкурсів Михайло Білич.

"Блаженному Августину приписують слова: "В головному - єдність, у другорядному - свобода, в усьому - любов".Але що головне, а що другорядне?.. І в чому наша єдність?.. - звернулася до гостей благодійного вечора Любомира Бурлачук . - Майдан наповнив реальним змістом ці мудрі слова філософа і довів, що основою нашої єдності є духовність, яка базується на європейських гуманістичних цінностях свободи, рівності, справедливості, поваги до людської гідності, миру та безпеки. Що без духовної єдності неможливе майбутнє України як незалежної держави. Це відповідальність кожного з нас - консолідувати зусилля нашої інтелектуальної, мистецької, духовної та бізнесової еліти навколо Могилянки, що впродовж віків творила духовний простір і животворні смисли, давала орієнтири українському народу у часи радикальних суспільно-політичних змін, національно-визвольної боротьби, формування національної церкви і держави".

В'ячеслав Брюховецький нагадав своїм колегам, випускникам та друзям академії слова Ернеста Хемінгуея : "Людину можна знищити, але її не можна перемогти". І підкреслив: "Нас ніхто ніколи не переможе, тому що ми могилянці, тому що ми українці. Всілякі путіни відійдуть у небуття, а Києво-Могилянська академія виховала таке покоління, за яким майбутнє".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі