КЛЕНОВИЙ ЛИСТОК УДАЧІ

Поділитися
Ще не канули в Лету часи, коли випускник будь-якого вузу, прийшовши на роботу за розподілом, чув на ...

Ще не канули в Лету часи, коли випускник будь-якого вузу, прийшовши на роботу за розподілом, чув на свою адресу: «Забудьте все, чого вас учили, і відкладіть геть свій диплом!» Не заперечуючи якість і фундаментальність вищої освіти радянських часів, не можна не погодитися з тим, що теоретичні ази та їхнє практичне застосування існували паралельно. Сьогодні все ще спостерігається перекіс у попиті та пропозиції спеціальностей, складається враження, що гостру необхідність наша країна відчуває виключно в юристах, економістах і менеджерах. Вийшовши зі стін своїх alma mater зі щойно отриманими дипломами, молодь не має, де себе діти. І на порядку денному стоїть основне питання: як зберегти баланс між попитом і пропозицією, не втратити гармонію між потребами виниклого ринку і кількістю дипломованих фахівців? Відповісти на це готовий Міжнародний інститут бізнесу (МІБ), що вирішує поставлені завдання емпіричним шляхом протягом тривалих років.

Ось уже десятий рік колектив МІБ успішно працює в цьому напрямі, про що ми неодноразово розповідали на сторінках нашого тижневика. Для тих, хто читає «ДТ» лише віднедавна, невеличка довідка: Міжнародний інститут бізнесу створений 1993 року. Мета нового навчального закладу — сприяння ходу економічних реформ шляхом підготовки та перепідготовки кадрів. Розроблялися і формувалися навчальні програми у сфері приватизації, корпоративного управління, ринку цінних паперів, оцінки, фінансового менеджменту, маркетингу тощо. Сьогодні МІБ є в повному розумінні цього слова вищою школою бізнесу і пропонує своїм клієнтам широкий спектр програм — від дипломних програм, включно з програмою МВА, до відкритих семінарів з найважливіших сфер управління бізнесом і програм для компаній. Одним із найяскравіших прикладів успішного навчального проекту МІБ є Канадська програма бізнес-менеджменту в Україні, що реалізується інститутом п’ятий рік (отже, з повним правом можна говорити про подвійний ювілей).

Трохи історії. За словами академічного віце-президента МІБ Олександра Мертенса, «цю програму розпочали здійснювати 1999 року в рамках проекту, який фінансується Канадським агентством з міжнародного розвитку (CIDA). З канадського боку програму здійснює коледж ім. Грєнта МакЮєна, що належить до п’ятірки кращих коледжів цієї країни, з українського — Міжнародний інститут бізнесу. Випускники програми отримують професійну бізнес-освіту (програма включає 20 сертифікованих кредитних навчальних курсів), оригінальний канадський диплом, можливість продовжити освіту й отримати український диплом державного зразка про другу вищу освіту, практичну підготовку в обраній сфері бізнесу під час практики в Україні чи Канаді».

Під час свого візиту до Києва перший прем’єр канадської провінції Альберта пан Ральф Кляйн зазначив: «Ця програма продовжує встановлювати високі стандарти міжнародного партнерства у сфері освіти. Канадський досвід, адаптований під український ринок за допомогою такої програми, дає сьогоднішнім випускникам унікальну можливість використовувати отримані навички та знання на передових позиціях менеджменту в Україні».

Програма триває два роки, причому обдаровані студенти отримують можливість пройти двомісячне стажування в канадських компаніях. Використовуються найактивніші й найсучасніші форми навчання — ситуаційний аналіз, ділові ігри, різноманітного виду проекти та презентації. Канадська програма сьогодні — це відповідність міжнародним стандартам і одночасно адаптація до нашого середовища й менталітету. За час існування програми в ній сталися істотні зміни. Для зручності студентів розроблений веб-сайт, на якому щотижня поновлюється навчальний матеріал. Курси отримали поглиблений розвиток відповідно до змін бізнес-середовища в Україні й потреб слухачів. Програма призначена як для тих, хто вже має вищу освіту, так і для студентів старших курсів вузів і дає можливість одночасно з вивченням обраного фаху у вищому навчальному закладі отримати професійну підготовку й диплом з бізнес-менеджменту, а також практичну допомогу в працевлаштуванні.

«Якщо спочатку студенти були зорієнтовані на зміст, приваблені новизною, — каже Олександр Мертенс, — то сьогодні люди бачать, що програма приносить і практичну користь. Кожний курс програми включає виконання індивідуальних завдань чи групових робіт, метою яких є отримання конкретних практичних навичок. Слухачі здійснюють проекти на матеріалах реальних підприємств. Методи навчання є практичними, інтерактивними та стимулюючими. Заняття з бізнес-менеджменту мають сенс лише у разі застосування отриманих знань на практиці».

Щоб не бути голослівними, згадаємо той факт, що випускники Канадської програми Міжнародного інституту бізнесу є співробітниками таких відомих компаній і організацій, як Philip Morris, Sony, Baker&McKenzie, TACIS, Інтерньюз Україна, «Південь-Контракт», Посольство Канади в Україні, Посольство Великобританії в Україні й т.ін. Одна з головних цілей програми — допомога компаніям у вирішенні проблеми добору добре підготовлених і ефективних менеджерів.

Деякі випускники Канадської програми бізнес-менеджменту в Україні поділилися з нами власними враженнями.

Людмила ВАСИЛИК, співробітниця відділу фінансів Посольства Канади в Україні: «Попри те, що в мене вже була вища освіта, я відчувала необхідність підвищити свій рівень. Після завершення канадської частини програми мені запропонували роботу в Канадському посольстві в Україні. З цілковитою впевненістю можу стверджувати: завдяки цій програмі я покращила свої знання й навчилася адекватно поводитися в бізнес-оточенні. Переконана, що серед сотень аплікантів я отримала свою посаду саме тому, що Посольство Канади в Україні високо оцінює диплом коледжу Грєнта МакЮєна».

Микола ФАБРО, комерційний директор компанії «ПівденьКонтракт»: «До навчання за канадською програмою бізнес-менеджменту я певною мірою міг прогнозувати тенденції розвитку ринку. А після завершення програми я, крім того, ще й почав розуміти глибинні причини ринкових змін. На мою думку, такі курси, як бухгалтерський облік, фінансова математика й фінансовий менеджмент особливо необхідні для всіх менеджерів і власників будь-якого виду підприємств».

* * *

Щасливий шанс, відповідно до узвичаєної думки, хоч раз у житті дається кожному. Головне — вчасно його побачити й розпізнати. Перебуваючи в пошуку власного місця під сонцем, на роздоріжжі різноманітних можливостей, зупиніться на секунду й замисліться — а раптом ваш щасливий квиток має форму кленового листка?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі