ХОЧЕШ СТАТИ ЛІДЕРОМ? БУДЬ НИМ!

Поділитися
Якось мої знайомі бізнесмени-голландці розповіли кумедний анекдот. Приходить людина в зоомагазин купувати папугу...

Якось мої знайомі бізнесмени-голландці розповіли кумедний анекдот. Приходить людина в зоомагазин купувати папугу. Побачивши найбільш яскравого і красивого, запитує ціну. «100 доларів», — звучить відповідь. Поруч сидить схожий, але під ним цінник: «500 доларів». «Окрім знання двох іноземних мов, він уміє відповідати на телефонні дзвінки». І тут погляд покупця впирається в клітку із сірою, на перший погляд, нічим не примітною птахою і цінником у 10 000 доларів. «Даруйте, якими ж талантами має володіти цей птах, щоб мати таку ціну?» — здивовано вигукує той. «А це просто їхній начальник».

Мораль цього анекдоту-притчі лежить на поверхні і не потребує пояснень. Адже яким хотів би кожен із нас бачити свого начальника? Безумовно, лідером-професіоналом, який має аналітичний склад розуму, здатність мислити глобально й ефективно вирішувати поставлені завдання. І головне — для успішного ведення справ ця людина має зуміти підібрати відповідну команду, максимально використовуючи сильні сторони кожного зі своїх підлеглих. Справа залишилася за «невеликим» — такого ідеального керівника необхідно підготувати.

За втілення в життя подібної шляхетної ідеї взявся Міжнародний інститут бізнесу, урочисто відкривши 19 січня свою нову програму МБА (Master of Business Administration). Варто нагадати нашим читачам про те, що Міжнародний інститут бізнесу (МІБ) уже добре знайомий українським підприємцям. Утворений рішенням Кабінету міністрів України 1993 року, він за вісім років свого існування став одним із лідерів вітчизняної бізнес-освіти (детальніше — у «ДТ», № 24, 2001 р.). На сьогодні в Україні діє кілька програм МБА, однак програма МБА-МІБ має свої особливості. Про них розповідає викладач МІБу Олександр Мертенс:

— При підготовці цього проекту ми переслідували дві мети: перша — створити програму, яка б точно і якісно відтворювала західний стандарт МБА, і друга — адаптувати цей стандарт до вітчизняних реалій, адже нам потрібно працювати на українському ринку. Основне — на цю програму є попит, адже директорів численних підприємств, із якими ми співробітничаємо вже протягом багатьох років, хвилює одне: «Де узяти високоосвіченого та кваліфікованого працівника?»

На відкритті програми, де нових студентів привітали глава представництва Світового банку в Україні пан Грегорі Єджейчак, викладачі програми, ректор МІБу пан Заболотний підкреслив головний лейтмотив програми МБА — лідерство, професіоналізм і системне управління бізнесом.

Перша група студентів МБА відносно нечисленна, але це саме і є принциповим, адже головне в програмі — забезпечення індивідуального підходу. Говорити про загальні результати, звісно, передчасно. Однак було цікаво дізнатися про загальні враження від першої — орієнтаційної — сесії МБА-МІБ, котра проходила протягом трьох днів. Фахівці з Канади провели тренінги з тайм-менеджменту, техніки презентацій, роботи з великим обсягом інформації, роботи в командах.

— Для початку ми просто познайомилися і нас розподілили по командах, — розповідає Тетяна Мальцева, директор фірми «Спекл». — Досить цікавим виявилося те, що кожен із нас, можливо вперше, звернув увагу на якісь свої особисті якості, які можуть заважати, чи навпаки, допомагати в роботі, геть інакше вибудовувати свої стосунки із підлеглими.

Молодий і перспективний бізнесмен-керівник Євген Бадах, у свою чергу, сподівається, що оволодіння програмою МБА-МІБ підвищить рівень його знань в управлінні бізнесом, забезпечить успіх його компанії. Залишається побажати успіхів і студентам, і викладачам, які стали першопрохідцями нового інтегрованого підходу до програми МБА в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі