Одним із майданчиків, де талановиті діти можуть проявитися, є предметні олімпіади, особливо Всеукраїнські та Міжнародні. Це своєрідний соціальний ліфт для самородків. І дуже важливо, щоб якомога більше талантів у нього потрапили. Про це у своєму матеріалі для "Ліфт для талантів. Як Міносвіти хоче змінити правила проведення олімпіад" пише редакторка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко.
Міносвіти взялося реформувати механізм роботи цього ліфта — на громадське обговорення виставлено проєкт Положення про учнівський Олімпіадний рух. Авторка зібрала головні й найгостріші зауваження до нього.
За правилами, які пропонує МОН, фільтр, який помітить обдарованих дітей і дасть їм дорогу нагору, на олімпіади вищого рівня, не лише відшукуватиме, а й викидатиме за борт юних геніїв. Тому що він вводить дуже багато обмежень, пояснює авторка, додаючи, що в цьому полягає перший момент.
Другий: хто координуватиме проведення олімпіад і фактично керуватиме ними? За словами Онищенко, у новому Положенні МОН пропонує призначити відповідальною за олімпіаду Малу академію наук.
"Судячи з тексту Положення, це буде справжній олімпійський дон Корлеоне, тому що в його руках зосередяться найважливіші питання, від яких залежить життєздатність олімпійського руху та його ефективність, — сказано у матеріалі. — На МАН буде зав’язано все: від затвердження результатів і складу команд до затвердження складу журі, оргкомітетів і предметних комісій, які укладають завдання олімпіад".
Третій момент — організаційний. Вже в жовтні починаються перші етапи олімпіад, а Міносвіти досі не визначилося, як їх проводити, ще немає відповідного наказу, пояснює авторка.
"Якщо все відбуватиметься за новим Положенням, то воно настільки сире, що його потрібно кардинально переробляти, а часу на це вже немає. І зараз керівники команд — фактично в підвішеному стані, бо не розуміють, до чого готуватися", — підсумувала вона.
Більше матеріалі Оксани Онищенко читайте за посиланням.