Звіт EY поставить крапку в конфлікті НБУ та PwC

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Звіт EY поставить крапку в конфлікті НБУ та PwC У Нацбанку очікують нового аудиту фінансової звітності "Привату" © Нацбанк України / Flickr
В PwC заявили, що аудит фінансової звітності "Приватбанку" 2015 року "здійснювався в повній відповідності з найкращими міжнародними практиками й вимогами НБУ".

В Нацбанку чекають офіційних результатів незалежного аудиту фінансової звітності "Приватбанку", проведеного компанією EY, аби зробити остаточні висновки щодо якості аудиту, раніше проведеного компанією PwC.

Як пишуть у своїй статті для DT.UA Юлія Самаєва та Юрій Сколотяний, це випливає з офіційної відповіді Нацбанку, отриманого редакцією:

"Національний банк України дійсно має низку питань щодо якості аудиту фінансової звітності ПАТ "Приватбанк" за 2015 р., який був проведений компанією ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)"… Існує стандартна процедура із застосування заходів впливу до аудиторських компаній, незадовільна якість аудиту яких призвела до приховання реального фінансового стану банків… Однак для того, щоб остаточні висновки були зроблені максимально неупереджено, ми очікуємо офіційних результатів незалежного аудиту фінансової звітності ПАТ "Приватбанк" за 2016 р., проведеного компанією E&Y"", – зазначили в Нацбанку.

Згідно з отриманою ZN.UA неофіційною інформацією, регулятор, тривалий час готував позов проти PwC, однак у підсумку схилився до мирного врегулювання питання і переговорів, які за задумом НБУ повинні привести до визнання PwC помилок у звіті. Однак звіт EY, за словами джерела, не дає НБУ доказової бази для судової тяжби з PwC.

В PwC, коментуючи претензії НБУ, вказали, що аудит фінансової звітності Приватбанку 2015 року здійснювався "в повній відповідності з кращими міжнародними практиками і вимогами НБУ".

"У нашому аудиторському висновку за фінансовою звітністю Приватбанку за 2015 р. було зроблено кваліфікаційне застереження про пов'язаних осіб. Як розкривається у фінансовій звітності Приватбанку за 2015 р., НБУ погодив план реструктуризації з Приватбанком і його мажоритарними акціонерами. На зустрічі з PwС за день до підписання аудиторського висновку НБУ підтвердив, що цей план виконувався відповідно до погодженого графіка", – зазначили в компанії.

Нагадаємо, в грудні 2016 року був націоналізований найбільший в Україні "ПриватБанк". Потреби в докапіталізації цієї банківської установи оцінювалися на рівні близько 150 млрд. грн., з яких 116 млрд. - були покриті за рахунок держави, що випустила власні боргові цінні папери. Сума, що залишилася, була компенсована за рахунок конвертації в капітал зобов'язань перед пов'язаними з колишніми власниками банку особами (так званий "bail-in").

Детальніше про проблеми аудиту фінансового стану "Приватбанку" читайте у статті Юрія Сколотяного та Юлії Самаєвої "Зведення рахунків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі