Про це пише Володимир Вербяний у своїй статті для ZN.UA.
Найбільші скорочення в рамках «адмінреформи» відбулися в напрямах державного боргу та міжнародних відносин. Водночас кількість співробітників у податкових і бюджетних підрозділах практично не змінилася - вигодуваний фіскальної сферою Ф. Ярошенко не посмів підняти руку на «святе». Хоча, враховуючи наявність численного штату у ДПАУ, логічно було б зробити більш масштабну чистку саме в податковому секторі міністерства.
У Мінфіні про звільнених колег відгукуються, як про професіоналів, без яких якість роботи департаменту держборгу значно погіршиться. Про рівень кваліфікації цих фахівців говорить хоча б той факт, що вони були одразу працевлаштовані контрагентами уряду на боргових ринках. Андрій Кравець став заступником голови правління «ВТБ Банку», хоча насправді він буде представляти інтереси компанії «ВТБ Капітал». Ольга Башинська запрошена на посаду радника голови правління «Альфа-Банку України» щодо відносин з бюджетними організаціями. Катерина Берадзе прийняла пропозицію «Сітібанку України» і де-факто є заступником голови правління цієї фінустанови. Фактично всі ці фахівці будуть виконувати у своїх нових компаніях функцію, яку на Заході називають government relations (GR), тобто лобіювання інтересів роботодавців у державних органах влади, відзначає автор статті.
«Те «хірургічне втручання», яке Ф. Ярошенко провів у борговому та міжнародному блоці Мінфіну, загрожує «хворому» тривалою реабілітацією. Замінити звільнених керівників департаментів та відділів фахівцями такої ж кваліфікації буде складно. Де їх брати? Переманити з комерційних структур? Мине ще кілька десятків років, перш ніж Мінфін як місце роботи зацікавить фахівців із боргових інструментів інвесткомпаній та комерційних банків. Повернути звільнених (після того, як зміниться міністр)? Знову-таки, чим зацікавити людей, які до того часу вже будуть розпещені великими бонусами, прийнятими в середовищі інвестбанкірів? Залишається готувати зміну, яка зможе вийти на потрібний професійний рівень лише через декілька років», - йдеться в статті.
«Поки ж тим фахівцям, які залишилися в департаменті держборгу, залишається вникати в нові для них функції і виконувати поточну роботу за себе «і того хлопця». Зараз вони займаються сек'юритизацією (оформленням цінними паперами) бридж-кредиту українському уряду на 2 млрд дол - позики, яку в червні минулого року надала компанія "ВТБ Капітал". Але не за горами більш серйозні випробування - нові випуски євробондів і наступний раунд переговорів з МВФ», - резюмує автор статті.
Докладніше читайте в матеріалі Володимира Вербяний в матеріалі «Мінфін не помітить втрати бійців?» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».