Зустріч Януковича і Путіна в Москві засвідчила повзучу "митнизацію" України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зустріч Януковича і Путіна в Москві засвідчила повзучу
Мабуть, з почуття глибокої вдячності Кремлю Протокол шостого засідання українсько-російської міждержавної комісії, що містить три десятки доручень урядів двох держав, і був начисто "злитий" українською стороною росіянам

Незважаючи на те, що договір про вступ України у Митний союз в ході минулого в Москві 17 грудня шостого засідання українсько-російської міждержавної комісії підписаний не був, і до "окремих" угодами МС Київ не приєднався, створюється враження початку повзучої "митнизації" України. Про це у своїй статті пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна.

Автор вказує, що затверджений в Києві текст Протоколу шостого засідання українсько-російської міждержавної комісії зазнав у Москві значні зміни.

"Мабуть, з почуття глибокої вдячності Кремлю цей Протокол, що містить три десятки доручень урядів двох держав, і був начисто "злитий" українською стороною росіянам", - зазначає автор.

зокрема, у списку доручень урядів РФ і України з'явилося два абсолютно нових пункту. В п. 4 тепер записано: "Урядам сторін забезпечити розробку і підписання в стислі терміни Меморандуму про сприяння Російської Федерації по зближенню технічних регламентів України і Митного союзу". А п. 5 говорить: "Урядам сторін підготувати пропозиції щодо взаємодії української сторони з Євразійським банком розвитку, антикризовим фондом Євразес і Міждержавним банком СНД".

Крім того, був змінений п.1, в якому Україна припускала, що заходи, що сприяють зростанню обсягів двосторонньої торгівлі та інвестицій в 2014 р., будуть прийматися на основі принципів Всесвітньої торгової організації, положень Договору про зону вільної торгівлі від 18 жовтня 2011 р.". За пропозицією росіян, чия країна є членом СОТ, так і стороною Договору про ЗВТ СНД, ці організації з тексту викреслили. І тепер вищезгадані заходи будуть прийматися "шляхом усунення технічних бар'єрів у взаємній торгівлі" на основі відповідної угоди Митного союзу, розробленого для держав - учасників СНД, які не є членами МС.

З тексту Протоколу п. 2 - про сприяння подальшої лібералізації торговельних режимів у рамках СНД також зникло українське пропозицію робити це "шляхом підготовки низки угод Співдружності, а саме: про торгівлю послугами, доступ до трубопровідного транспорту та скасування експортних мит". Зате залишилися пункт про Зовнішекономбанку (що несе, на думку українських урядових експертів, можливі ризики) і пункт про рубль (який суперечить національним інтересам України).

Про щирості бажання надати "братську допомогу" і відновити втрачені зв'язки" взаємної кооперації свідчить і численні зміни в інших пунктах Протоколу, де конкретика і точні дати були замінені досить розпливчастими формулюваннями, зазначається в статті. Наприклад, Україна пропонувала створити двосторонню робочу групу експертів з розробки Плану заходів з організації в Україні виробництва ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000 за російськими технологіями", а також внести до 1 березня 2014 р. на розгляд глав урядів узгоджений План з конкретними пропозиціями щодо фінансування проекту". В остаточному документі - ні до чого особливо не зобов'язує формулювання. Київ пропонував підготувати "та у двомісячний термін внести на розгляд глав урядів конкретні пропозиції щодо організації фінансування проекту спорудження енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС". У Москві "конкретику" і терміни викреслили. Українці хотіли "забезпечити завершення спільних державних випробувань літака Ан-70 до 1 лютого 2014 р.", росіяни переписали "до кінця першого кварталу". А пункт про АН-124 взагалі обрізали до невпізнання. Не пройшла російську "цензуру" не тільки пропонована дата 1 березня 2014 р., до якої, як пропонували українці ДП "Антонов" і Об'єднана авіабудівна корпорація повинні були б внести на розгляд глав урядів пропозиції щодо вирішення питання про створення спільного підприємства для управління програмою відновлення серійного виробництва літаків сімейства АН-124 з двигунами Д-18Т (тепер сторони лише "активізують роботу в цьому напрямку). Зник цілий дуже важливий для українських авіабудівників абзац про реалізацію угоди між КМУ та урядом РФ про реалізації та заходи державної підтримки відновлення серійного виробництва літаків сімейства АН-124 з двигунами Д-18Т та їх модифікацій, на підставі якого українська сторона пропонувала "організувати спільне виконання робіт з модернізації, післяпродажного обслуговування, підтримки в експлуатації повітряних суден даного типу".

І ще один вельми показовий приклад: Київ пропонував підписати міжурядовий Меморандум про співпрацю щодо створення космічного ракетного комплексу надважкого класу. А в Москві підписали дуже загальний Меморандум про взаєморозуміння між Федеральним космічним агентством (РФ) і Державним космічним агентством України щодо співробітництва в галузі ракетно-космічної промисловості.

Докладніше читайте в матеріалі "Митний союз" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

15 мільярдів від Росії можуть обернутися для України "тортом для діабетика"

Ющенко побоюється, що РФ буде використовувати сценарій Абхазії і Південної Осетії для України

Азаров стверджує, що Росія допомогла посилити суверенітет України

Бойко повідомив про новий "вигідному" кредит від Росії на будівництво "транснаціональних транзитних коридорів"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі