Зусилля влади щодо уникнення грошового фінансування мають продовжуватися — глава МВФ

Поділитися
Зусилля влади щодо уникнення грошового фінансування мають продовжуватися — глава МВФ © Цензор.нет
У Фонді відзначили, що влада має опікуватися забезпеченням фіскальної стабільності.

Війна продовжує обтяжувати державні фінанси України. Щоб Україна могла задовольнити свої потреби у фінансуванні та забезпечити фіскальну і боргову стабільність, необхідно робити зовнішні виплати на відповідних пільгових умовах разом із потужною мобілізацією внутрішніх ресурсів. Таку заяву зробила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, схвалюючи рішення Виконавчої ради МВФ щодо третього перегляду механізму розширеного фінансування для України.

«Посилена мобілізація доходів, підкріплена нещодавно схваленою Стратегією національних доходів, уникаючи заходів, які підривають податкову базу, матиме вирішальне значення для забезпечення фіскальної стабільності. Реформи для подальшого зміцнення рамок підготовки середньострокового бюджету, фіскальних ризиків і прозорості, а також управління державними інвестиціями повинні просуватися на підтримку цих цілей. Обробка зовнішнього комерційного боргу відповідно до параметрів програми також допоможе створити необхідний простір для критичних видатків і відновити прийнятність боргу», - відзначила глава Фонду.

Вона наголосила, що нещодавній перехід до режиму керованого обмінного курсу став важливим кроком до нормалізації монетарної та валютної політики, а підвищена гнучкість обмінного курсу допоможе посилити стійкість економіки до зовнішніх шоків.

«Більше того, триваюча дезинфляція та добре закріплені інфляційні очікування та стабільність готівкового валютного ринку підтримують подальше пом’якшення монетарної політики. Поступовий підхід до послаблення валютного контролю, що відповідає стратегії Національного банку України, буде важливим для збереження валютних резервів. Зусилля влади щодо уникнення грошового фінансування мають продовжуватися», - сказала Крісталіна Георгієва.

Раніше ми писали про те, що Кабмін схвалив макропрогноз на 2024-2026 роки. Щодо наступного року, то в порівнянні з головним фінансовим планом країни (держбюджетом) основні показники не змінилися. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі