Україні необхідний імпульс реформ для макроекономічної стабільності, фіскальної та боргової стійкості — МВФ

Поділитися
В Міжнародному валютному фонді відзначили виключну економічну ситуацію України.

Українська економіка вистояла у 2023 році, який був другим роком війни з РФ, проте їй необхідний імпульс реформ. Це сприятиме збереженню макроекономічної стабільності, а також відновленню фіскальної та боргової стійкості. Такий прогноз висловили фахівці Міжнародного валютного фонду у своєму звіті, присвяченому перегляду механізму розширеного фінансування для України.

«Українська економіка продовжувала демонструвати надзвичайну стійкість у 2023 році, хоча зустрічні вітри, пов’язані з війною, знову з’являються, а перспективи залишаються надзвичайно невизначеними. Стійкий імпульс реформ необхідний для збереження макроекономічної стабільності, відновлення фіскальної та боргової стійкості, посилення інституційних реформ і закладення основи для зусиль з реконструкції та шляху до вступу до Європейського Союзу (ЄС)», - написали члени Ради директорів МВФ.

21 березня вони завершила Третій перегляд розширеної угоди в рамках Програми розширеного фінансування (EFF) для України, що дозволило владі отримати еквівалент близько 880 мільйонів доларів США (663,9 мільйона СПЗ), які будуть спрямовані на підтримку бюджету.

Нагадаємо, голова місії в Україні Гевін Грей заявив, що загальні показники України за програмою розширеного фінансування з МВФ залишалися високими протягом першого року її дії, і Київ виконав усі кількісні критерії ефективності, окрім одного. Невиконання стосувалося податкових надходжень, але на дуже незначну суму. За словами голови місії, Україна має отримати кошти найближчими днями. Це позитивна новина на тлі гальмування виділення додаткового пакету допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів з боку США. Грей додав, шо МВФ повинен буде вивчити вплив на рівень боргу України, якщо американські законодавці вирішать перетворити частину цього фінансування на кредит, а не грант.

Раніше ми писали про те, що в січні та лютому 2024 року на обслуговування державного боргу спрямували 35,6 млрд грн (в січні – 9,5 млрд грн, у лютому – 26,1 млрд грн) або 8,4% від загального обсягу бюджетних витрат.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі