За словами міністра, до укладення нової домовленості ОПЕК+ в ОАЕ очікували, що ціна на нафту в поточному році буде становити від $ 20 до $ 30 за барель, причому ціна $ 30 за барель розглядалася як максимальна.
"Але ціна на нафту піднялася до $ 43 за барель, що було мрією, реалізація якої, за нашими прогнозами, була можлива тільки в наступному році", - сказав аль-Мазруи.
Нагадаємо, 8 червня вартість бареля Brent на біржі в Лондоні вперше з 6 березня перевищила позначку в $ 43.
Зростання нафтових цін сприяло згоду учасників угоди ОПЕК+ зберегти загальну квоту видобутку в 9,7 млн барелів на добу до кінця червня і зменшити її на 100 тис барелів на добу в липні. Країни, які не змогли виконати умови угоди на 100%, зобов'язалися компенсувати недотримання квот протягом трьох наступних місяців - липня, серпня і вересня.
Агентство вказує, що одразу після досягнення угоди Саудівська Аравія вирішила серйозно підвищити ціни на свою нафту. Передбачається, що доходи від липневого експорту в інші країни Азії компенсують усі втрати Ер-Ріяда від березневого зриву угоди ОПЕК+, яке призвело до різкого зниження котирувань.
Зростання нафтових цін сприяло в тому числі і зняття в багатьох країнах обмежень, пов'язаних з поширенням коронавирусной інфекції. При цьому, однак, як вказує Bloomberg, існують певні побоювання, що друга хвиля захворюваності, а також торговельні суперечності між Пекіном і Вашингтоном або повернення на ринок виробників сланцевої нафти негативно позначаться на ринку.