Знос енергоінфраструктури досягає 70-85%, залучити стратегічного інвестора в галузь з "ручним" керуванням та адміністративно встановлюваними цінами неможливо.
"Ринкові ціни - це і впровадження енергоефективних технологій, у тому числі в держсекторі, на що зараз немає коштів. Питання тарифів на електроенергію і газ стане другорядним, коли на перший план вийде проблема застарілого обладнання. Законодавці та експерти запевняють, що іншого шляху, крім як приводити ціну на енергоресурси до економічно обґрунтованого рівня, немає", - пише Тарас Ткачук у статті "Реформа енергоринку: напівзаходами не обійтися" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
За словами експертів та правників, напівзаходами в енергетичній галузі не обійтися.
"Тільки це (ринкові ціни – ред.) є гарантією приходу в галузь інвесторів з новими технологіями. Підвищиться конкуренція, а відповідно, і якість послуг для споживача", - зазначає заступник голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова.
"Я проти півзаходів. Бальцерович у Польщі розробляв реформи, впровадив їх комплексно", - каже голова підкомітету з питань енергозбереження і енергоефективності парламентського комітету з питань ПЕК Рябчин Олексій.
Остаточно всі питання по ціноутворенню будуть врегульовані лише із запровадженням повноцінного ринку електроенергії, коли ціни на енергоресурси будуть визначатися попитом і пропозицією. "Готове уряд Гройсмана іти до кінця, поетапно впроваджуючи та інші стандарти європейського енергоринку, сподіваюся, розуміючи, що обмежитися напівзаходами не вдасться?" - окреслив проблему автор статті.
Як відомо, після прийняття Кабінетом міністрів рішення про підвищенні цін на газ для населення з 1 травня до ринкового рівня, в Україні також подорожчало опалення і гаряча вода.
Також, ще одним своїм рішенням Кабмін дозволив щоквартальний перегляд роздрібних цін на природний газ.