З 1 січня 2017-го по 13 березня 2018-го органів поліції у Тернопільській області зареєстрували 61 кримінальне провадження за фактом незаконної рубки лісу, з яких тільки шість направлені в суд. Щоправда, прокуратура області уточнює, що в цьому році з 13 відкритих кримінальних проваджень вже чотири пішли в суд. А суди в таких випадках враховують ряд пом'якшуючих обставин і застосовують до порушника нижню межу штрафу - 300 неоподаткованих мінімумів, що становить сьогодні 5100 грн.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Роман Якель. За його даними, пиловник дуба в країнах Східної Європи коштує 55-70 євро за кубометр, а бук цінується ще дорожче - 200-400 євро.
"Ось і виходить, що правосуддя включає лісовим злочинцям зелене світло: можна сміливо рубати ліс і отримати вирок у вигляді такого "посильного" штрафу. А якщо порушника за незаконну вирубку або пошкодження дерев і чагарників притягують до адміністративної відповідальності, накладаючи штраф у сумі від 5 до 10 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 грн), то йому взагалі нічого скаржитися!", - зазначає автор.
За його словами, далі зрубані цінні породи дерев - дуб, бук, ясен, сосна, модрина, які користуються попитом у країнах Європи, під виглядом паливних дров вивозяться за кордон. Більш простий шлях - самовільно зрубана деревина спрямовується на українські пилорами, які працюють без державної реєстрації, або в такі ж цехи з виробництва меблів.
Детальніше про незаконну вирубку лісу і як з цим боротися читайте у статті Романа Якеля "Не ліс безгоспний, а пеньки!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".