Жванія вважає заборону на постачання ядерного палива з Росії психологічною атакою

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Жванія вважає заборону на постачання ядерного палива з Росії психологічною атакою © lenta-ua.net
Політик прокоментував заяву російського уряду щодо того, що українські АЕС розташовують запасами палива лише на березень і квітень.

Народний депутат, колишній заступник голови парламенського комітету з питань ПЕК 3 впевнений, що заборону російського уряду на ввезення в Україну палива для АЕС із-за нестабільності в країні" є радше психологічною атакою. Про це він повідомив у коментарі ZN.UA.

Зазначимо, що ядерне паливо, призначене для вітчизняних АЕС, так і транзитне, відправляється спеціальним транспортом і під охороною, а при найменшій загрозі провокацій країна-відправник вживає додаткових заходів обережності.

У зв'язку з цим, Жванія вважає, що росіяни "дмухають на холодну воду, оскільки неактивовані тепловиділяючі збірки так само безпечні, як арматура".

Політик також прокоментував заяву російського уряду щодо того, що українські АЕС розташовують запасами палива лише на березень і квітень. За словами депутата, "слуги попереднього уряду" значно використовували резерви ядерного палива, проте ситуація поки не критична.

За словами депутата, "зусиллями попередньої влади" в України залишився лише один постачальник паливних збірок для АЕС - російський держконцерн "ТВЕЛ". Закупівля паливних збірок обходиться в 2,1 млрд грн на рік, додав він.

Жванія зазначив, що Україна може частково перебудуватися на пальне виробництво американської компанії Westinghouse, проте на це піде не менше півтора років.

ТАКОЖ: Росія ввела заборону на поставки ядерного палива для українських АЕС

Депутат також не виключає, що на посаду голови НАЕК "Енергоатому" може бути призначений колишній керівник компанії Юрій Недашковський.

На питання ZN.UA про можливість такого призначення, нардеп відповів: "В принципі можливо, але точних даних у мене поки немає".

Жванія зазначив, що основною причиною звільнення Недашковського з посади став його відмову знизити реальну вартість НАЕК для подальшої приватизації, а також спроби диверсифікувати постачання палива для українських АЕС, позбавивши таким чином російську "ТВЕЛ" монополії.

Нагадаємо, на сьогоднішній день в Україні діє 4 атомних електростанції з 15 енергоблоками, одна з яких, Запорізька АЕС з 6 реакторами загальною встановленою потужністю 6000 МВт, є найбільшою в Європі. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі