Корпоративна власність жінок в основному стосується в Україні трьох напрямків – гроші, освіта і туризм. Найпопулярнішим є сектор аудиту та бухгалтерського обліку, де жінки є лідерами – понад 40% компаній належать жінкам. У цьому ж секторі ще 20% перебувають у спільній власності, де жінки є співвласниками.
“Популярними є сфери туризму, освіти, громадського харчування та легкої промисловості. Чимало компаній у секторі операцій з нерухомістю також належать жінкам”, – зазначається у дослідженні YouControl.
Топ-10 напрямків, де жінки є власниками чи співвласниками бізнесів
В туризмі власність компаній, де жінки є одноосібними власниками складає 29,1%, а освіті – 26,8%.
Якщо говорити про інші напрямки, то не менше 20% компаній де є власниками жінки мають наступні напрямки бізнесу:
- громадське харчування;
- легка промисловість;
- операції з нерухомістю;
- реклама і маркетинг;
- фармацевтика;
- роздрібна торгівля;
- інші послуги.
Частка компаній де жінки є співвласниками у згаданих секторах економіки не нижче 14,9%.
Де найбільше жінок у топ-1000 бізнесів?
“Секторальний розподіл жіночого бізнесу у топ-1000 найбільших компаній відрізняється. Серед очевидних лідерів тут бачимо підприємства із секторів харчової промисловості, електроенергетики, оптової торгівлі, нафтогазового сектору та роздрібної торгівлі”, – зазначається у дослідженні.
Найменша присутність жінок у цьому списку серед бізнесів, повязаних з аграрною галуззю. Тільки 17 компаній у секторі сільського господарства є у співвласності і лише одна належить жінці.
Жінки почали масово отримувати у власність через договори дарування, автомобілі. Така тенденція спостерігається ще з минулого року, але дуже посилилась у лютому 2024 року, про що свідчать відкриті набори даних МВС. За даними NGL.media, які отримали знеособлену, але з розподілом на стать інформацію про реєстраційні дії від Головного сервісного центру МВС, з грудня 2023 року жінки потрапили у тренд дарувань.